Jak dokładnie działa protokół Bitcoina?

Sieciowe technologie jak i także komputery bardzo się rozwinęły oraz osiągnęły kształt swój dzięki własności uniwersalnej cyfrowej informacji. Może ona być w bardzo łatwy sposób powielana oraz kopiowana. Wszystko, zaczynając na Internecie, a kończąc na procesorach tekstu oraz programach sieciowych, polega na tym, że serię bitów można łatwo jak i także szybko skopiować. Co więcej nawet przy zerowym koszcie operacji.

Tylko i wyłącznie kwestią czasu było to, kiedy programiści oraz informatycy się zaczną zastanawiać na drugą połówką całej gospodarki danych. A co byś się stało, jakby danych by się nie dało skopiować? Dane unikalne, których sklonować nie można, jak najbardziej mogą być wykorzystywane jako pieniądze cyfrowe.

Właśnie tak powstała pierwsza kryptowaluta. Większość osób nie posiada doświadczenia oraz także mało wie na temat cyfrowych walut.

Każda osoba z czasem zapyta czym tak naprawdę jest Bitcoin? Tak naprawdę to definiowany on może być do bardzo wielu rzeczy. Bitcoin to na pewno kryptowaluta, która jest rozproszoną jak i także cyfrową formą pieniądza. Poza tym jest to także zestaw reguł oraz zasad, które obowiązują w danej sieci, a do tego jest to także kod źródłowy protokołu.

Łańcuch bloków

Sam problem niezmienności oraz także unikalności danych spędza programistom sen z powiek i to od najwcześniejszych dni funkcjonowania świata cyfrowego. Jeśli dane na dysku czy też na innym nośniku zmienić może tak łatwo, to kto odpowiedzialny powinien być oraz także wiarygodny, aby móc powiedzieć, która wersja jest tak naprawdę prawdziwa oraz prawidłowa? Jest to bardzo trudne pytanie. Wiele osób na nie szukało odpowiedzieli już w dziewięćdziesiątych latach. Wówczas właśnie został zaprezentowany pierwszy achetyp sieci blockchain przez Stuarta Habera oraz Scotta Stornetta.

Bezpieczna oraz rozproszona

Technologia, która stanowi jakby podstawę Bitcoina jest nastawiona w głównej mierze na samo zachowanie integralności transakcji oraz danych, które zostały dodane do rejestru. Każda transakcja jest podpisana cyfrowo. Każdy podpis z kolei jest weryfikowany dodatkowo za pomocą kryptograficznych technik. One poza zapewnieniem naprawdę sporego bezpieczeństwa są także odpowiedzialne za zapewnienie, że środki nie zostaną wydane więcej, a niżeli jeden raz. Jeśli transakcja zweryfikowana zostanie jako ważna oraz prawidłowa, to jest zapisywana trwale w tak zwanym łańcuchu bloków przy pomocy procesu, który jest znany jako kopanie. Może się to wydawać na pierwszy rzut oka. że jest to dodatkowy oraz zbędny wysiłek, ale ma on ostatecznie bardzo głęboki wpływ na samo bezpieczeństwo Bitcoina.

Siła danych unikalnych

Całą wartość dotychczasowa, która drzemie w cyfrowej technologi pochodzi z danych łatwo replikowanych. Znacząca część technologii będzie się opierała na wykorzystywaniu kawałków informacji unikalnych oraz analizowania, w jaki konkretnie sposób mogę wchodzić one w interakcje pomiędzy sobą. Jak widać na załączonym obrazku wcale nie jest to takie trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.