4 najdziwniejsze kryptowaluty na rynku. Ranking CoinMarketCap

Na rynku krytowalut staje się coraz bardziej tłoczno, a oprócz tych uznanych, jak Bitcoin i Ether, ukazały się również parodie. Poniżej cztery z nich:

DogeCoin

Liderem jest Doge Coin, powstały dla żartu, a który osiągnął sporą popularność z obecną kapitalizacją 414 578 110 USD. Jest to 31 pozycja w rankingu CoinMarketCap, a jej kurs na dziś to 0,003364. W przeszłości ATH coina wynosiło nawet 0,018773 USD i osiągnięte zostało 7 stycznia 2018 roku.

Kryptowalutę charakteryzuje zabawna infografika, przedstawiająca DogeCoina jako memiczna japońska rasa psa Shiba, a powstała w chwili królowania memów z tym psem w roku 2013, co nie oznacza, że jest to coin bezużyteczny. Zaprojektowano go z umożliwieniem przekazów peer-topeer, ułatwiającym przesyłanie środkow.

Jak powstał DodgeCoin? 23 listopada 2013 roku Jackson Palmer zażartował, że inwestycja w DodgeCoina jest kolejną wielką rzeczą, a żart przerodził się w tak duże zainteresowanie, że programista Billy Marcus namówił Palmera do przekształcenia żartu w rzeczywistość. Doszło do tego już 6 grudnia tego samego roku.

Pomimo lekkiego traktowania, kryptowaluta zgromadziła wokół siebie grono wiernych i aktywnych użytkowników. Okazało się to czytelne 25 grudnia, w chwili ataku hakera, który ukradł coiny o wartości 12 000 USD, a którą stratę społeczność zdecydowała się pokryć i do lutego 2014 roku zebrano całą kwotę.

Hojnością społeczność wykazała się również później, gdy zabrano w DodgeCoinach 25 tys. USD dla wysłania jamajskich bobsleistów na Igrzyska w Soczi, ale gdy do społeczności dołączył pod pseudonimem Ryan Kennedy, przekonał on użytkowników do zainwestowania w nową giełdę – Moolah. Na nic zdały się ostrzeżenia Palmera przed inwestycją i Alex Green zebrał aż 759 tys. dolarów, a odstawiony na bok Palmer opuścił projekt.

Giełda Moolah upadła zgodnie z przewidywaniami Palmera, ale chociaż użytkownicy stracili swoje środki, społeczność DodgeCoina nadal istnieje, nawet pomimo braku wprowadzenia poważnych aktualizacji. Wygląda więc na to, że nie technologia, ale społeczność utrzymuje kryptowalutę na rynku, nawet pomimo jej inflacyjnego charakteru.

Oznaki ożywienia się na rynku i giełdach kryptowalut w roku 2020

WhopperCoin

Kolejny na liście, WhopperCoin, jest tokenem wprowadzonym a teren Rosji przez sieć fast foodów – Burger King. Uruchomiono go przy współpracy z platformą Waves.

Ideą projektu było pozyskanie jednego coina za każdego rubla wydanego na kanapkę Whooper, a przy uzbieraniu 1700 coinów można było otrzymać kolejną kanapkę. Coina można uznać za zwykły program lojalnościowy, który jednakże nie wypalił i obecnie nawet informacja prasowa o nim z roku 2017 została usunięta.

DentaCoin

W przedstawiane ramy dziwacznych kryptowalut wpisuje się również DentaCoin. Nazwa wzięła się od stomatologii i miał on w założeniu obniżyć koszty transakcyjne w dostępie do opieki dentystycznej.

Obecna kapitalizacja rynkowa DentaCoin wynosi 14 259 977 USD, co  plasuje coina na 281 pozycji w rankingu CoinMarketCapu. Aktualny kurs wynosi 0,000031 USD, ale nie jest on notowany na czołowych giełdach.

Top najważniejszych wydarzeń z Giełd Krypto w styczniu 2020

DeepOnion

Ostatnim z przedstawionych jest DeepOnion. Platforma ta umożliwia przesyłanie i odbieranie kryptowaluty ONION przez sieć TOR, a nadrzędny cel projektu to ochrona prywatności przy dokonywaniu płatności.

DeepOnion wykorzystuje algorytmy dowodu pracy (PoW), jak również dowodu stawki (PoS), a w rankingu CoinMarketCapu zajmuje 710 pozycję z kapitalizacją rynkową na niewielkim poziomie 2 247 387 USD. Cena jednostkowa coina wynosi 0,139441 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.