Amazon wskazał najpopularniejsze giełdy kryptowalut

Coinbase, Bybit, Binance, Bitfinex oraz BitMEX mogą się pochwalić naprawdę bardzo imponującymi wskaźnikami dotyczącymi aktywności klientów swoim w społecznościowych mediach, ale wcale nie wolumenami rekordowymi. Nowe dane z analitycznej witryny Amazon, Alexa, pokazująjak tak naprawdę się to bezpośrednio do ruchu na tychże platformach. Okazuje się bowiem, że nawet bardzo wysoki wolumen obrotu jest niekoniecznie równy tak wysokiemu na stronie ruchowi.

1. Binance

Spośród już wspomnianych pięciu giełd to właśnie Binance uzyskało ocenę najwyższą w oczach wszystkich ekspertów oraz analitycznego narzędzia Alexa firmy Amazon.

Binance rozwinęło się ogromnie od samego momentu założenia giełdy w roku 2017, dodają liczne funkcje oraz także aktywa.

Pod względem wolumenu zgłoszonego Binance zajmuje dopiero miejsce piąte na internetowej stronie CoinMarketCap.

2. Coinbase

Coinbase założone w roku 2012 zajmuje obecnie drugie miejsce na liście już wspomnianych giełd jeśli chodzi o ogólny ruch na stronie. Dodać na pewno warto, że ranking Amazaonu obejmuje aktywność zarówno dla Coinbase Pro jak i także Coinbase, strony zorientowanej bardziej na traderów. Coinbase Pro znajduje się dopiero na pięćdziesiątej pozycji pod kątem wolumenu na stronie CoinMarketCap.

3. Bitfinex

Bitfinex to bardzo kontrowersyjna giełda, która także znajduje się na liście Amazonu. Bardzo duże emocje budzi w zasadzie od samego momentu powstania, a więc od roku 2012. Z firmą powiązany nierozerwalnie jest stablecoin Tether.

Na liście CoinMarketCap znalazła się na sześćdziesiątej pierwszej pozycji.

4. ByBit

Na wspomnianej wyżej liście giełd jeśli chodzi o ruch na stronach to giełda ta zajęła czwarte miejsce. Należy ona do stosunkowo bardzo młodej stażem nazwy Bybit. Ta platforma weszła w roku 2018 na rynek. Okazuje co ciekawe, że Bybit na CoinMarketCap nie jest w ogóle notowane.

5. BitMEX

Ostatnia na liście wspomnianej giełd jest platforma o nazwie BitMEX. Działa ona na rynku od roku 2014. Ona nie jest także notowana na stronie CoinMarketCap.

Dane od Amazon sugerują, że sam wolumen wymiany nie jest w żadnym wypadku równy ruchowi w sieci

W oparciu o dane powyższe dotyczące giełd o największym sieciowym ruchu, zauważyć można, że ten ostatni niekoniecznie idzie w parze z wolumenem. Może to wskazywać na to, że inwestorzy duzi się skłaniają ku giełdom o znacznie większej płynności. Z kolei zaś platformy powyżej wymienione nadrabiają to chociażby poprzez przyciąganie do siebie sporej liczby inwestorów mniejszych. Krótko podsumowują ten temat – pomimo zapewne dużo większej liczby klientów, ci ostatni właśnie obracają na giełdach tych drugich kwotami dużo mniejszymi. Tego rodzaju rankingi są dla inwestorów bardzo pomocne oraz naprawdę dużo dają. Wiele spraw się wyjaśnia oraz także podsumowuje, chociażby jak na powyższym. Doceniajmy to i korzystajmy póki mamy takie możliwości. Na pewno nie będziemy w żadnym wypadku żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.