Binance zaprzecza, że stoi za ratowaniem Union Bank.

Binance zaprzecza, że stoi za ratowaniem Union Bank.

W zeszły poniedziałek media szwajcarskie Inside Paradeplatz opublikowały specjalny raport o projekcie rzekomym Union Bank oraz Binance, który ma na celu ratowanie banku przed nieuniknioną prawie likwidacją. Według gazety, FMA (Liechtenstein Financial Market Authority) odrzuciła wniosek Union Bank, w którym go poproszono o prowadzenia CEO Binance – Changpeng Zhao, bezpośrednio do zarządzania bankiem.

Rola Binance oraz skandal Union Bank w roku 2019

W roku 2019 odkryto, że grupa Union Bank brała udział w programie oszukańczym, który opracowany został przez firmę naftową państwową Wenezueli. Najwyraźniej bank prał z oszukańczego schematu środki. po odkryciu roli banku w tym oszustwie prezent zrezygnował, a do tego bank stracił większość sponsorów.

Binance wykazało podobno bardzo duże zainteresowanie wejściem w rolę sponsora banku, aby go przekształcić w inwestycyjną platformę kryptowalut. W tymże celu starano się umieścić prezesa Binance w gronie dyrektorów Union Banku oraz w ten sposób móc wykorzystać wszelkie rezerwy giełdy do ratowania sytuacji zadłużenia banku, wykorzystując jako lokalny punkt podmiot lokalny.

Jednak FMA tego nie uznała za posunięcie łatwe, a Binance nie wydawało się współpracować z monetarnymi władzami. Zaś z drugiej strony, partner lokalny Binance, który się upewnił, że fundusze na ratowanie banku w pełni są czyste, oskarżony zostało jako podejrzany o oszustwa. Wskazuje wszystko na to, ze tenże partner lokalny był częścią naprawdę wiodącej firmy, z której Binance korzystać miałoby w kraju.

Dlatego to porozumienie rzekome sparaliżowane zostało przez CMW w połowie lipca roku ubiegłego. W przypadku FMA akcjonariusze potencjalni nie okazali się wiarygodni wystarczająco oraz nie wykazali dobrej finansowej korzyści. Gdyby umowa ta została zatwierdzona, to możliwość działań, takich jak właśnie pranie pieniędzy, zostałyby zwiększone znacznie.

W tenże poniedziałek Union Bank na swojej stronie internetowej opublikować, że wchodzi w likwidację dobrowolną. W nocie także podkreśla, że próbowali oni przenieść samą działalność banku na akcjonariusza nowego, ale nie osiągnęli celu.

Binance zaprzecza samej próbie ratowania Union Bank

Po ogłoszeniu Union Bank, które miało miejsce w poniedziałek sytuacja się stała już w zasadzie nieodwracalna. Jednak rzecznik Binance potwierdził, że współpraca domniemana pomiędzy Union Bank i Binance była w pełni nieuzasadniona.

Przedstawiciel zaprzeczył, że FMA odrzuciła po prostu prośbę, która obejmowała Binance, ponieważ nie byli oni w żadne zaangażowani. Zaprzeczono także, że Changpeng Zhao wstąpić próbował do rady dyrektorów Banku.

CFO Binance, Wei Zhou, również zaprzeczył, że byli oni jednym z planów Binance dotyczące samego przejęcia Union Bank, ani że żaden wniosek na pewno nie został złożony w FMA.

Jak było w rzeczywistości? Widzimy, że zdania są podzielone. Możemy jednak zapoznać się ze zdaniem obydwu stron i pokusić się o pewne własne przemyślenia oraz spostrzeżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.