Bitcoin i Kryptowaluty w produkcjach filmowych

Nie każdy posiada wiedzę z cyfrowej waluty. Choć świadomość społeczeństwa o istnieniu kryptowalut jest coraz większy to wciąż są one dla niektórych nowością. Choć jest to wciąż temat odległy i mało znany, pojawia się często w wielu filmach i serialach. Jak przedstawiają go reżyserzy i współtwórcy? Poniżej przedstawiamy najciekawsze produkcje, w których pojawiły się kryptowaluty.

Aby nie zanudzić naszych czytelników pominęliśmy w poniższym artykule wszystkie filmy i produkcje o tematyce dokumentalnej. W tym miejscu należy zaznaczyć, że takich filmów powstało również sporo, opowiadają one w głównej mierze o nowych technologiach w tym o  blockchain a także o cyfrowych walutach. Poniższy artykuł jednak przedstawia wybrane ekranizacje w których tematyka kryptowalut pojawia się przypadkowo. W niektórych tych produkcjach temat jest przedstawiony szeroko w pozostałych jedynie pojawia się wspomnienie o cyfrowej walucie. Pragniemy pokazać sposób w jaki została ta tematyka wpleciona w fabułę.

Serial z gatunku fantasy – The OA

Rozpoczynamy od amerykańskiej produkcji jaką jest jeden z głośniejszych seriali ostatnich lat czyli od The OA. Bohaterowie tej produkcji posiadają zdolność podróżowania po innych wymiarach. W momencie kiedy trafiają do 2016 roku, przychodzi im zmierzyć się z nową rzeczywistością Natrafiają na ogromny rozwój technologiczny. Wszystko rozgrywa się w drugim sezonie popularnego serialu. W związku z napotkanymi nowościami technologicznymi pojawia się również tematyka blichcainu, cloud computingiem a także jednej z cyfrowych walut jaką jest  Ethereum.

Całość wpleciona w fabułę serialu wywiera na widzu ogromne wrażenie. został wpleciony w całą ekranizację. W serialu ukazane zostało w jaki sposób ludzie przekazują sobie środki, dysponują kryptowalutami. Wątek poszukiwań zaginionej nastolatki, którą z ogromny uporem próbuje znaleźć prywatny detektyw jest jednym z istotniejszych. Podczas przesłuchań, babcia dziewczyny opowiada, że wnuczka przesyłała jej pieniądze za pomocą ethereum. Trop, którym podąża detektyw doprowadza go do wniosków, że zaginiona zarobiła w kryptowalucie tysiące dolarów.

Kolejny serial  – Mr. Robot

Kolejna amerykańska produkcja.. Jak było to w poprzednim serialu, tutaj również tematyka cyfrowej waluty pojawia się w drugim sezonie. Przede wszystkim w tej produkcji, twórcy wymyślają fikcyjną cyfrową walutę o nazwię Ecoin, którą bohaterowie się posługują. Ponadto kilka odcinków serialu porusza tematykę Bitcoinów.  Główną postacią serialu jest inżynier zajmujący się cyberprzestępczością. Posiada ogromną wiedzę odnośnie hakowania.

W 2016 roku serial zyskał tytuł najlepszego serialu dramatycznego. Uzyskał w tej kategorii Złoty Glob. Ponadto uzyskał również nominacje do nagrody Emmy w wielu kategoriach.

The Big Bang Theory Teoria wielkiego podrywu (serial)

Serial komediowy. Jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim obsadzie, połączeniu ogromnej wiedzy z komediowym przekazem. Niewątpliwie jest to serial dla ludzi, którzy chcą się pośmiać. Serial składa się z 17 sezonów, tematyka kryptowaluty pojawia się w sezonie 11. Co ciekawe tematyce Bitcoina poświęcono cały odcinek 9. Główni bohaterowie do których dociera informacja o wzrostach na rynbku cyfrowej waluty przypominają sobie, że sami czerpali w przeszłości z tego korzyści, pracując jako górnicy Bitcoina.

Film – Oszustki

Dla odmiany ostatnią propozycją jest nie serial a właśnie film komediowy. Stosunkowo nowa produkcja pochodząca z 2019 roku. Fabuła filmu opiera się na młodym mężczyźnie, który według niektórych jest bogatym człowiekiem. O jego względy konkurują dwie kobiety, które żyją z wyłudzonych pieniędzy. Jedna z tych kobiet przetrzymuje wszystkie zarobione pieniądze w najstarszej kryptowalucie świata – w Bitcoinach.

Czy również spotkaliście się z tym, że w produkcjach filmowych wykorzystano wątek kryptowalut? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.