Bitcoinowe wieloryby zainaugurowały początek 2020 roku

Z początkiem 2020 roku do życia powróciły bitcoinowe wieloryby. W dniu wczorajszym, w godzinach przedpołudniowych, z nieznanych portfeli kryptowalutowych nastąpił transfer bitcoinów (BTC) opiewający na kwotę 65 milionów dolarów (USD). Środki zostały skierowane na platformy Bitstamp oraz Binance.

Bitcoiny (BTC)  o wartości 36,5 miliona dolarów (USD) zostało przelanych z nieznanych wcześniej adresów portfeli na Bitstamp. Kolejne 28,7 milionów dolarów (USD) trafiło natomiast do Binance. Opisane powyżej transakcje spowodowały, że społeczność kryptowalutowa zaczęła zadawać sobie pytanie czy jest to jednoznaczne z przebudzeniem wielorybów? Zdaniem znawców tematu doszło do swoistej inauguracji Nowego Roku. Jak można zauważyć dotyczyła ona zarówno opisanych transferów XRP, jak i kwot w bitcoinach (BTC).

@whale_alert słynący z nieustannego monitorowania poczynań wielorybów dostarczył powyższych rewelacji. Można prowadzić spekulacje, czy wymienione kwoty są wysokie czy też niskie. Nie zmienia to jednak faktu, że bitcoinowe rzeczywiście wychodzą z okresu uśpienia.

Na skutek transakcji, o których wspomniano powyżej – pomiędzy giełdą walut cyfrowych Bitstamp, a nieznanymi portfelami kryptowalutowymi dokonano transferu najstarszej monety cyfrowej, czyli Bitcona (BTC) o wartości 36,5 miliona dolarów (USD).  Whale Alert  odwołał się także do kolejnej transakcji mającej miejsce 1 stycznia. Dotyczyła ona portfela o nieznanym adresie, a platformą Bitstampem i opiewała na sumę prawie 9 milionów dolarów (USD).

Wieloryby zainaugurowały początek 2020 roku niebotycznie wysokimi transakcjami przeprowadzonymi z Bitcoin (BTC)

Transakcje przeprowadzone w dniu wczorajszym, które rzecz jasna nie umknęły whale_alert, odbyły się z uczestnictwem giełdy cyfrowej Bitstamp oraz dwóch nieznanych portfeli.

Komentarze zamieszczane pod alertami bardzo różnią się od siebie. Zasadniczo można podzielić je na dwie grupy. Tych, którzy:

  • nie podzielają euforii z powodu relatywnie niezbyt wysokich kwot, na jakie opiewały wyżej opisane transfery
  • są głęboko przekonani, że po opisanych transferach nastąpi obniżenie kursu bitcoina (BTC).

Zdaniem jednego z użytkownik niejakiego @cryptzos masowe ruchy odbywające się w przypadku Bitcon (BTC) mogą być jednoznaczne ze spadkiem jego ceny w przybliżeniu o 10 lub nawet 20%.

Wśród licznych komentarzy znajdują się także takie, które odbierają wspomniane wcześniej transfery jako sygnał do zbliżającego się już niebawem wzrostu kursu najstarszej z walut cyfrowych, czyli Bitcoin (BTC).

A jak będzie naprawdę? Czy w obecnej sytuacji panującej na rynku aktywów cyfrowych poczynania bitcoinowych  wielorybów mogą oznaczają coś konkretnego? Czy jest to tylko przejaw potrzeby zwrócenia na siebie uwagi i zaistnienia na radarze @whale_alert? Jak myślicie jak wspominane transakcje wpłyną na kurs naszego ukochanego Bitcoina (BTC)? Doczekamy się wzrostów, czy może kolejnego spadku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.