Burger King przyjmuje płatności w Bitcoinie

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne. Ostatnio świat obiegła informacja, że popularna restauracja Burger King rozpoczęła współpracą z dostawcą GoCrypto i od tego momentu akceptuje płatności Bitcoinem i Bitcoin Dash. Roger Ver, który od dłuższego czasu promuje fork Bitcoina uważa, że kryptowaluty rozprzestrzeniają się bardzo szybko i staj się coraz bardziej popularny.

Do Burger Kinga codzienne zagląda mnóstwo klientów, którzy uwielbiają zjeść hamburgera, sałatki i inne pyszne smakołyki. Firma jest naprawdę bardzo popularna. Można powiedzieć, że jest to globalny gigant, który zajmuje czołowe miejsce na rynku fast foodów. Akceptacja płatności przez GoCrypto i akceptacja Bitcoina to milowy krok do przodu. Roger Ver udowodnił, że za pomoca krypto walut można już dokonywać płatności w restauracjach na Słowenii.

Kryptowaluty na rynku fast foodów

Płatności za pomocą krypto walut stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z usługami płatniczymi obsługującymi cyfrową walutę. Istnieją specjalne aplikacje, które konwertują krypto walutę na walutę określonego kraju.

W restauracjach Burger King GoKrypto działa już na terenie Słowenii, Szwajcarii, Chorwacji. Działa on także w innych firmach funkcjonujących na rynku.

McDonald’s i MacCoin

W wakacje 2018 roku pojawiła się zaskakująca informacja, mówiąca o tym, że największa i najbardziej popularna sieć fast foodów jakaś jest McDonald’s wprowadzi na rynek MacCoina. Firma tłumaczyła jednak, że nie jest to krypto waluta tylko pierwsza moneta globalna, która została poparta żywnością. W praktyce były to po prostu darmowe kupony, które upamiętniały rocznice utworzenia Big Maca. Miały one formę elektronicznych tokenów. Warto zaznaczyć, że Big Mac, który cieszy się taką popularnością na świecie został po raz pierwszy wytworzony 50 lat wcześniej.

Taką formę tokenów wprowadzono a pięćdziesięciu różnych krajach w prawie 14 000 restauracjach z fast foodem. Jednak mimo to McDonald’s nie podjął żadnych działań, aby wprowadzić własną krypto walutę, która byłby oparta na blockchainie i nie wyraził też takich zamiarów.

We wrześniu 2019 roku pojawiała się kolejna ciekawa informacja. Burger King na terenie Niemiec ogłosił, że zaczął akceptować i wykorzystywać Bitcoina w swojej pracy. Warto podkreślić, że nie były to pierwsze działania w tym kierunku. Już w 2016 roku firma ta rozpoczęła eksperymenty z udziałem Bitcoina w restauracjach na terenie Holandii. Informacja z września jednak po pewnym czasie została sprostowana. Okazało się, że firma nie akceptuje już krypto walut. Przedstawiciel sieci fast foodów powiedział, że w najbliższym czasie nie ulegnie to zmianie.

Krypto waluty są przyszłością świata. Stają się one coraz bardziej popularne, dlatego można przypuszczać, że w niedługim czasie zostaną wykorzystywane przez różne firmy i przedsiębiorstwa, aby usprawnić swoje działanie i wyjść na przeciw oczekiwaniom rynku i aktualnym możliwościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.