CEO Binance: Libra jest gotowa do adpocji na masowa skalę

Binance to największa pod względem generowanego wolumenu kryptowalutowa giełda. Przekraczając magiczną granicę wyceny powyżej jednego miliarda dolarów, trafiła do elitarnego grona start-upowych jednorożców. Jej CEO, Changpeng Zhao jest znanym w kryptowalutowym środowisku autorytetem. Ostatnio udzielił wywiadu serwisowi CoinDesk, gdzie poruszył kwestię facebookowej Libry.

Ekspansja na rynek europejski

Działalność Binance obejmowała do tej pory rynki azjatyckie. Changpeng Zhao ma w planach otwarcie biura w Londynie, aby z usług mogli skorzystać również Europejczycy. Na lokalizację nowego biura duży wpływ miało korzystne środowisko regulacyjne odnośnie kryptowalut. Regulacje w Wielkiej Brytanii są bardziej neutralne niż w innych krajach oraz są bardziej pozytywne. Co prawda występują jeszcze restrykcje odnośnie instrumentów pochodnych, ale CEO Binance liczy na to, że regulatorzy podejdą do nich elastycznie.Zhao nie odstrasza nawet perspektywa zbliżającego się nieuchronnie Brexitu. Jego zdaniem Brexit nie będzie miał znaczącego wpływu, gdyż Wielka Brytania ma wystarczająco silną gospodarkę. Co więcej, Zhao twierdzi, że Brexit może przyczynić się do zwiększenia adopcji kryptowalut.

W tej chwili klienci z Wielkiej Brytanii mogą korzystać z usług Binance dzięki oddziałowi na Wyspie Jersey. Zdaniem CZ (pseudonim Zhao), jest to jednak działalność “offshore” dlatego Binance decyduje się na przeprowadzkę do stolicy Anglii. Nie wiadomo jednak czy nastąpi to jeszcze w tym roku.

Binance w USA

W wywiadzie z Changpengiem Zhao poruszono również kwestię działalności Binance w Stanach Zjednoczonych. W USA będą oferowane usługi typu fiat-krypto, jednak aby prowadzić działalność Binance musi spełnić bardzo restrykcyjne wymogi sektora finansowego, w tym również prowadzenia rachunków w bankach amerykańskich. W Ameryce banki niezbyt chętnie chcą współpracować z firmami kryptowalutowymi. Wybór  banku jest więc bardzo okrojony. Zhao potwierdził, że jego firma będzie korzystać z usług sprawdzonych banków, które otwarte są na współpracę. Są to banki: Signature Bank z Nowego Jorku oraz Silvergate Bank z San Francisco.

Projekt Libra i Fundusz SAFU

CEO Binance w wywiadzie odniósł się również do projektu kryptowaluty Libra. Zhao nie wyklucza, że Libra będzie notowana na jego giełdzie, ale póki co nie podjęto odnośnie tego żadnych decyzji. Binance mógłby również poprowadzić jeden ze stu węzłów, jednak wszystko zależy od popularności Libry. CZ uważa jednak, że jest duże prawdopodobieństwo, że Libra będzie miała dużą liczbę użytkowników.

W maju miał miejsce atak hakerski na Binance, w którym utracono 7000 bitcoinów o wartości około 40 milionów dolarów. Zhao przyznaje, że Binance poniósł ogromną stratę, jednak giełda posiada fundusze do jej pokrycia. Środki do pokrycia straty pochodzą z SAFU, czyli Secure Asset Fund for Users (Fundusz Bezpieczeństwa Aktywów Użytkowników). Do funduszu wpłacanych jest 10 procent przychodów Binance, dzięki czemu giełda może je wykorzystać do wypłaty odszkodowań w przypadku włamań hakerskich. Gdyby środki te okazały sie niewystarczające, wówczas przeznacza się dodatkowe fundusze z generowanego zysku. CZ nie popiera zawierania umów z tradycyjnymi ubezpieczycielami, twierdząc, że giełdy same powinny zadbać o ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.