Chiny testują kryptowaluty, rozpoczynają ranking na 2020

Po bardzo osobistych oświadczeniach prezydenta – Chin Xi Jinping, w których zapowiedział, że nadal będzie rozwijał stosowanie samej technologii blokowego łańcucha i to na każdym etapie gospodarki. Wydaje się zatem, że wiadomość o gospodarce drugiej co do wielkości nie przestaje w żadnym wypadku nas ujawniać, ani też nas nie dziwi.

Trzeba na pewno wyraźnie zaznaczyć, że tenże azjatycki gigant rozwijał się już z powodu samego odrzucenia włączenia właśnie technologii sieci blokowych łańcuchów do co po niektórych sektorów. Podobnie jak sama wiadomość o rozwoju kryptowaluty własnej, już od dawien dawna są na stole.

Czy należy się martwić o kryptografię Chin?

I nawet już ten powolny rozwój komentował już, jak w tyle daleko były kraje duże takie jak Stany Zjednoczone, Niemcy czy też Japonia. Po tym dniu jednak Chiny wkroczyły w rodzaj drogi dzikiej i tym samym rozwijając nowe naprawdę przełomowe technologie.

Chiny w liczbie technologicznych patentów blokowego łańcucha na pewno dominują. Tutaj akurat Stany Zjednoczone pozostają w tyle.

Wielkie testowanie w Chinach

Po ogłoszeniu oficjalnym produktu właśnie uruchomienia państwowych aktywów w tym roku w sierpniu. Chińska cyfrowa waluta centralnego banku w Chinach stanie się wkrótce rzeczywistością, a następnie się stanie częścią finansowego systemu drugiej co do wielkości na świecie gospodarki, który jest także narodem o populacji największej ze wszystkich.

Zgodnie z ostatnim raportem Chińskiego Banku Ludowego zostało ujawnione, że jego oczekiwany długo naprawdę wejdzie w już prawdziwy test w miastach dużych jak Suzhou oraz Shenzhen.

Bank centralny tego azjatyckiego giganta kontynuuje swój jakże niepowstrzymany plan podążania ściśle śladami swojego sojusznika, a więc Wenezueli, w tworzeniu kryptowaluty centralnej władzy. Jednak w opozycji do Petro, Chiny będą chciały z całą pewnością, aby projekt ich przyniósł nieco więcej, a niżeli wynik satysfakcjonujący i że będą wykorzystywane naprawdę do poprawy finansowego systemu oraz także pobudzenia gospodarki.

Petro jest wciąż stworzony do walki właśnie z Wenezuelą.

Według ekspertów właśnie na ten temat,  na pewno warto wspomnieć że sama sytuacja handlowej wojny, a także wiadomość, że właśnie Facebook uruchomi własną kryptowalutę stabilną Libra. Zmusili oni po części Chiny do podjęcia decyzji o samym przyspieszeniu ich planów.

Testowa sieć Libra rejestruje z dnia na dzień 51 000 tysięcy transakcji.

Również w tej oficjalnej publikacji pochodzącej od Chińskiego Banku Ludowego ustanowiono pewnego rodzaju partnerstwo pomiędzy 4 bankami komercyjnymi o własności mieszanej oraz trzema telekomunikacyjnymi korporacjami, które są już własnością państwa.

Bank Chin dokładnie emituje obligacje o wartości 2,7 miliardów USD właśnie w celu wzmocnienia samego sektora technologii blokowego łańcucha.

Poza tym raport dodał, że centralny bank Chin, zaczął wszystkie banki zachęcać zarówno państwowe, prywatne jak i także mieszane do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.