Cosmos Kryptowaluta na 2020 rok: Analiza Techniczna Opinie

Projekt ATOM (Cosmos) powstał przez poszukiwania rozwiązania na jeden z problemów najbardziej palących we współczesnym świecie kryptowalutowym. Mowa oczywiście tutaj o całkowitym braku możliwości komunikacji pomiędzy blockchainami bez jakiegoś pośrednia. W czasie obecnym funkcję tę spełniają kryptowalutowe giełdy, które pełnią rolę punktu centralnego połączeń pomiędzy blockchainami, a to zmniejsza znacząco użyteczność podstawową kryptowalut. To właśnie prowadzi do centralizacji oraz niemożności wykorzystania pełnego ich wszystkich funkcji.

W obrębie samej sieci COSMOS funkcjonuje token ATOM, którego sama cena wynosi na dzień 1.02.2020 4,37 USD. Jeśli chodzi o liczbę tokenów w obiegu, to jest to ponad 190 milionów. Wszystkich tokenów z kolei 236 tokenów. Market cap obecnie jest na poziomie 830 milionów dolarów, a podaż sama w sobie nie jest ograniczona. Oznacza to, że kryptowalut ma inflacyjny charakter.

Czym jest oraz jak działa Cosmos?

Musimy na pewno dodać, że Cosmos to nie tylko platforma do budowania samych aplikacji. Jest to cały ekosystem dla blockchainów, w którym funkcjonować mogą oraz także wymieniać się informacjami. Oparty on został o sam algorytm konsensusu Tendermint Proof of Stake. Tenże rodzaj konsensusu jest odporny na sam problem Nothing at Stake, który w ogóle stwarzał ryzyko wystąpienia forków czy też nadużyć.

Która giełda kryptowalut dominuje na rynku?

Zatwierdzanie transakcji się odbywa poprzez zaproponowanie bloku kolejnego przez użytkownika sieci, a następnie poprzez właśnie poparcie tego bloku przez tak zwanych walidatorów, których sama liczba jest określona ściśle oraz wynosi  obecnie 100. Kiedy sam blok poparcie uzyska dwóch trzecich walidatorów, zostanie uznany on za jak najbardziej prawidłowy.

Cosmos nam oferuje rozwiązania z zakresu samej skalowalności systemu, a jest to problem główny, z którym się zmagają obecnie blockchainy takie jak Ethereum oraz BItcoin. W drugim przypadku sieć może się zapchać liczbą zbyt dużą transakcji w danym momencie, a z kolei w drugim przypadku wszystkie inne tokeny na blockchainie Ethereum uzależnione są od przepustowości tejże sieci.

Portfel dla Cosmos

Istnieje tak naprawdę wiele portfeli, które ATOM obsługują. Co więcej przechowywanie oraz obsługa tokenu nie stanowi absolutnie żadnego problemu, gdyż developerzy zadbali o infrastrukturę odpowiednią. Rozwiązania najbardziej popularne są stosowane przez użytkowników Cosmos poniżej zostały przedstawione.

Lunie to także propozycja od zespołu Cosmos na internetowy oraz mobilny pottfel, który zapewnia obsługę kompleksową ich tokenu. Portfel równie istnieje jako rozszerzenie pewnego rodzaju do przeglądarki, umożliwiające wykonywanie wszelakich operacji oraz także delegowanie ATOM do stake’owania przedstawione zostały poniżej.

Trust Wallet jest portfelem mobilnym, który obsługuje naprawdę sporą liczbę kryptowalut i jest na kodzie źródłowym otwartym. Posiada także własną platformę do stake’owania, która również obsługuje Cosmos. Portfel dostępny jest dla użytkowników zarówno iOSa oraz Androida oraz jest kompatybilny z Ledger oraz innego rodzaju portfelami, które obsługują WalletConnect.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.