Cyfrowe fiaty czy też kryptowaluty? Czym za kilka lat będziemy płacić?

Dzisiaj już chyba każdy z nas to widzi. Zbliża się kres pieniędzy papierowych. Czy to oznacza, że fiaty, w takiej właśnie formie jaką znamy, już odejdą totalnie w zapomnienie? Jeśli do użytku globalnego nie wejdą kryptowaluty prawdziwe, grozi nam niestety coś znacznie gorszego.

Czy fiaty umierają, a kryptowaluty się rodzą?

Media zauważają, że chociażby w czasie ostatniej imprezy w Atlancie firmy Mercedes-Benz gotówka już nie była w ogóle akceptowana na stoiskach należących do korporacji. To samo właściwie spotkało uczestników w Tampa Bay – Tropicana Field.

Powyższe jest jednak jedynie początkiem. Rośnie także lista jednostek terytorialnego samorządu, które rozważają dziś wprowadzenie zakazu używania gotówki w detalicznych sklepach w granicach miast. Niektórzy detaliści niezależni, już postanowili teraz odrzucić gotówkę jako możliwą z form płatności.

Skoro społeczeństwa się ogólnie na to godzą, to oznacza, że tego niestety nie chcą. W końcu samorządu oraz detaliści nie wdrażałyby samej idei bezgotówkowych transakcji bez zgody klientów oraz także wyborców. Już nie mówiąc o wprowadzeniu zakazu używania właśnie gotówki.

Plusy bezgotówkowego społeczeństwa

Gdy początkowy szok minie, którzy przynosi wizja eliminacji całkowitej gotówki, zacząć możemy rozważać korzyści potencjalne, jakie nam daje taka ewolucja pieniądza.

Jednym z powtarzanych najczęściej argumentów, które przemawiają za przeprowadzaniem wszelkich transakcji przy użyciu obojętnie jakiej formy kredytowej karty czy też debetowej jest ich przejrzystość. Oznacza to nic innego jak to, że w przypadku tym każda transakcja pojedyncza zostanie zarejestrowana w postaci zapisu stałego, który można będzie w momencie dowolnym przeglądać przez strony upoważnione.

Zawsze pojawia się druga strona medalu

W pewnym sensie tak naprawdę kochamy gotówkę. Dorastaliśmy w takim świecie, w którym korzystać możemy z gotówki, gdy zamierzamy kupić towary czy też usługi, które chcemy. Gdy tylko sobie pomyślimy, że nie jest to możliwe, to niestety się czujemy dosyć dziwnie. Dla wielu osób jest to przerażające.

Poza samym lękiem przed zmianą, niektórzy ludzie mądrzy wysunęli dosyć logiczne argumenty na temat zagrożeń związanych z przejściem na cyfrowe płatności.

Niektórzy się obawiają, że rejestracja pełna wszelkich transakcji prowadzić może do nadużycia władzy czy też jeszcze większej korupcji, jeśli nadzór takich wpadnie w nikczemne oraz nieostrożne ręce.

Kryptowaluty jako świetne rozwiązanie

Czy więc na świat bez gotówki oraz w dodatku z samymi fiatami będą w przyszłości lekarstwem właśnie kryptowaluty? Nawet jeśli już nie w formie obecnej, to jakaś forma pieniędzy prywatnych przywrócić może na rynku w rak zwanych drugim obiegu. A dlaczego? Ludzie bowiem będą zawsze chcieli coś przed władzą ukryć. Czas pokaże czy gotówka już raz na zawsze zniknie z naszego życia i będziemy jedynie obracali kryptowalutami? Musimy się uzbroić w cierpliwość i oczekiwać jak to wszystko się ułoży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.