Czy SEC się zgodzi na ETF bitcoinowy?

Dalszy los kursu Bitcoina jest tak naprawdę w rękach Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych. Organ właśnie debatuje na temat tego, czy umożliwić samo utworzenie funduszu giełdowego bitcoinowego. Jedno jest pewne – świat kryptowalut oczekuje z niecierpliwości na podpowiedź.

Będzie zgoda?

Wiele osób uważa, że samo zatwierdzenie funduszu BTC w USA byłoby momentem przełomowym dla samej adopcji kryptowalut. Nowa nadzieje się pojawiła po tym, jak CBOE (Chicago Board Options Exchange) złożyło wniosek o założenie ETF.

CBOE złożyło specjalny formularz 19b-4. Dokument ten zobowiązuje SEC do rozpoczęcia rozpatrywania prawnego wniosku. Dyrektor VanEck – Gabor Gurbacs na Twitterze napisał, że nadszedł już czas, aby regulacyjne organy amerykańskie przystąpiły do działania oraz w rezultacie zatwierdziły fundusz Bitcoina.

SEC teraz ma trzy wyjścia:

– odrzucić wniosek,

– przedłużyć okres na rozpatrywanie maksymalnie o 240 dni,

– zatwierdzić wniosek.

Musimy także dodać, że jak na razie SEC odrzucało każdą z aplikacji dotyczącej założenia ETF BTC. Nie jest zatem wykluczone, że identyczny los także spotka CBOE. Jak informowały jednak media jeszcze w miesiącu lutym, NYDIG także ma zamiar uruchomić takowy fundusz.

Czy SEC jest antybitcoinowy?

Wcześniej SEC w zasadzie odrzucało wnioski i to z bardzo wielu powodów. Urzędnicy uważali, że sam rynek Bitcoina nie jest w żaden sposób uregulowany i jest jednocześnie dosyć płytki. W związku z tym można nim bardzo prosto manipulować. Do tego podawano, że jeden animator profesjonalny rynku nie może teraz obsługiwać ETF Bitcoina.
Jednak czy ETF jest aż taki potrzebny BTC? Zwolennicy tej kryptowaluty są w tejże kwestii podzieleni. Niektórzy uspokajają oraz uważają, że potrzeba jednak założenia ETF stała się o wiele mniej paląca, gdy BTC uzyskało akceptację mainstreamu finansowego. Inni z kolei uważają, że już nadszedł czas na bardzo pozytywny ruch ze strony SEC szczególnie, że ETF kryptowalutowy już powstał w Kanadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.