Dlaczego warto inwestować w Bitcoin?

Niezależnie od tego, ile masz lat i jaki zawód wykonujesz, Twoim głównym życiowym celem powinno być zabezpieczenie swojej finansowej przyszłości. W zależności od Twojej tolerancji ryzyka będziesz mieć do wyboru całą masę możliwości – poczynając od obligacji skarbowych, przez akcje giełdowe, a kończąć na derywatywach. Jednak żaden z powyższych instrumentów finansowych nie zapewniłby Ci takiego zwrotu z inwestycji, jak zakup Bitcoin’a. Dlaczego? Przekonasz się, czytając nasz artykuł.

 

Rośnie popyt na Bitcoin’a

Kryptowaluty to stosunkowo nowa technologia mająca zaledwie 12 lat, która to jednak zdążyła zdobyć całe rzesze oddanych zwolenników. Co więcej, do BTC przekonuje się coraz więcej sceptyków, takich jak chociażby Mark Cuban, właściciel drużyny NBA Dallas Mavericks. Mark do niedawna powtarzał, że inwestowanie w kryptowaluty to strata pieniędzy, a dzisiaj sam pokazuje swojemu synowi, jak kupić Bitcoiny.

Podobnie było w przypadku jednego z największych amerykańskich banków, czyli samego J.P. Morgan. Czołowi eksperci banku najpierw odradzali swoim klientom zakup kryptowalut, a teraz sami pokazują im, jak i gdzie kupić Bitcoiny w bezpieczny sposób. Co więcej, według prognozy analityków J. P. Morgan, cena za jeden BTC ma w przyszłości wynieść aż 146 tysięcy USD! Czy to się sprawdzi? Na to pytanie odpowiedź poznamy dopiero z czasem.

 

Bitcoin to przyszłość usług finansowych

Mówiąc o Bitcoinie, nie można zapomnieć o technologii blockchain, która jest jego fundamentem. W dużym uproszczeniu jest to całkowicie innowacyjny sposób rozliczania płatności, w którym każda transakcja zostaje permanentnie zapisana w sieci Bitcoina. Informacje te są całkowicie zdecentralizowane i dostępne do wglądu dla każdego, dzięki czemu można mieć pewność, że nikt nie wpuści do sieci „lewych” BTC.

Fenomen ten doskonale wykorzystują giełdy kryptowalut, które na podstawie transakcji zapisanych w blockchain’ie rozliczają swoich klientów.

 

Ilość Bitcoinów na rynku jest ograniczona

W przeciwieństwie do walut FIAT, takich jak USD lub Euro, na rynku może istnieć tylko i wyłącznie ściśle ograniczona ilość Bitcoin’ów. Konkretnie będzie to zaledwie 21 milionów BTC, co w globalnym przeliczeniu daje niecałe 0,003 BTC na jedną osobę na świecie. Nietrudno się domyślić, że najwięcej stracą na tym osoby, które odwlekają zakup Bitcoin’a, ponieważ to właśnie one będą musiały zapłacić za niego najwięcej.

Należy jednak dodać, że tak naprawdę wiele BTC zostało w przeszłości bezpowrotnie zgubionych przez lekkomyślność ich właścicieli. Chyba wszyscy słyszeliśmy historię o pewnym człowieku, który wyrzucił swój stary komputer, na którego dysku znajdowało się około 7 500 BTC.

Nasza rada? Kup Bitcoin’a i cierpliwie trzymaj go w bezpiecznym miejscu – najlepiej na specjalnym  portfelu sprzętowym.

 

Niska inflacja (a właściwie deflacja)

Gdy już dowiesz się, jak kupić BTC, to pewnie kolejną nurtującą Cię kwestią będzie jego inflacja, czyli utrata siły nabywczej. Obecnie wskaźnik ten dla Bitcoin’a wynosi około 1,7%. Dla porównania inflacja PLN to aż 3,2%, a USD rocznie traci na wartości około 2,5%.

Jednak w przypadku BTC tak naprawdę powinno mówić się o deflacji, czyli zjawisku przeciwnym do inflacji. Wynika to z przytoczonego wcześniej faktu dotyczącego ograniczonej podaży Bitcoina. Pamiętaj – żadna giełda kryptowalut, bank centralny lub jakakolwiek inna światowa instytucja nie jest w stanie wpuścić do obiegu więcej BTC. Docelowo będzie ich tylko 21 milionów i ani jednego BTC więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.