Do odniesienia sukcesu potrzebujesz 3 rzeczy – Bitcoin HODLer

Prawdziwy bitcoiner jest wyposażony w trzy podstawowe cechy, czyli pokorę, cierpliwość oraz wytrwałość. Nie jest to jednak wszystko, w co powinien być uzbrojony, by móc odnieść sukces jako HODLer. Czego więc potrzeba więcej, aby z powodzeniem inwestować w bitcoina?

Zrozumienia działania technologii

Zdecentralizowanie, cecha charakterystyczna technologii blockchain, jest nie tylko rewolucyjne, ale również złożona. Dla tych, którzy nie do końca to rozumieją, niesie ze sobą zwyczajne ryzyko. Wszystko zależy od poprawności stosowania poszczególnych elementów gry, takich z pozoru łatwych, jak zakładanie portfeli kryptowalutowych do przechowywania funduszy, wysyłania, czy płatności kryptowalutami.

Takiego rodzaju działania jak inwestowanie, w tym również inwestowanie w kryptowaluty nie wolno podejmować bez zaznajomienia się z technologią, obowiązującą w danym obszarze i tutaj będzie to blockchain. Trzeba zapoznać się z jego historią, funkcjonalnością, zaletami oraz niedopracowaniami. Ponadto w gestii początkującego inwestora leży zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa pod względem przechowywania monet, a obowiązującymi procedurami na giełdach kryptowalut oraz odnośnie do portfeli.Dobrze jest również poznać znaczenia najpopularniejszych, stosowanych w świecie kryptograficznym terminów.

Inwestowanie w cokolwiek bez wiedzy o niuansach technologicznych, a w szczególności inwestowanie w kryptowaluty nigdy nie będzie dobrym działaniem. Każda, także spektakularne i opisywane utraty kryptowalut wynikły z łatwych do uniknięcia zaniedbań. Zgubione klucze, czy przechowywanie zasobów na niepewnych giełdach są łatwymi do uniknięcia problemami, a tym właśnie charakteryzuje się technologia blockchain, że nieprzestrzeganie pewnych reguł, powstałe w wyniku zaniedbania bądź niedostatecznej wiedzy kończy się źle.

Ostrożność, z trzymaniem ręki na pulsie

Poza wiedzą niezbędny jest również sceptycyzm. Platformy obiecujące łatwe i szybkie zyski z marszu powinny być uznane za podejrzane. Wiele ostatnich oszustw finansowych oraz kradzieży związane jest z kryptowalutami i można tu choćby wspomnieć OneCoin, BitClub, czy Omega Best. Ponadto zarówno portfele jak i giełdy powinny być sprawdzone przed przystąpieniem do inwestowania i nie na zasadzie wyboru jednego podmiotu, lecz kilku.

Konserwatyzm w odniesieniu do inwestycji sprawdza się najbardziej, a polega on na nieustannym wglądzie w zasoby bez ulegania emocjom. Pochopne decyzje wywoływane m.in. szumem medialnym często okazywały się zgubne, a spokojna rozwaga korzystna dla inwestorów.

Nieustanne aktualizowanie wiedzy

Technologia blockchain nie jest zabetonowanym tworem, ale ewoluuje i dość szybko i to zarówno pod względami technicznymi, prawnymi, jak i społecznymi, a także użytkowymi. To już nie tylko kryptowaluty, ale inwestorów powinno interesować przede wszystkim właśnie to, czyli wszelkie zmiany zachodzące w technologii, jak i na rynku z nią powiązanym. Wiedza jest niezbędna szczególnie pod względem działalności platform i giełd, ponieważ może się okazać, że chwilowy zastój w śledzeniu na bieżąco informacji z rynku spowodował niewiedzę o zniknięciu jakiejś giełdy albo określenia jakiegoś portfela niebezpiecznym.

Równie ważne jest śledzenie informacji o zmianach regulacyjnych, gdyż może się okazać, że w naszym kraju rząd zastanawia się nad zdelegalizowaniem kryptowalut. Ma to aktualnie miejsce np. w Rosji, gdzie trwają nad tym debaty, a dla każdego inwestującego w Bitcoin albo altcoiny ma to znaczenie niebagatelne.

Więcej informacji na forum:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.