Giełda walut cyfrowych Coinbase jednoczy siły z Visa

Platforma Coinbase została właśnie pierwszym podmiotem rynku walut cyfrowych, który otrzymał zatwierdzenie jako oficjalny, główny członek Visa. Przyznane członkostwo w Visa na umożliwić giełdzie kryptowalutowej doskonalenie umiejętności związanych z obsługą klienta, mające na celu ułatwienie w posługiwaniu się walutami cyfrowymi w sytuacjach związanych z życiem codziennym.

Współpraca giełdy Coinbase z Visa została zapoczątkowana już w 2019 roku na skutek wprowadzenia Coinbase Card na terenie Królestwa Brytyjskiego. Jest to rozwiązanie umożliwiające jego użytkownikom na wydatkowanie zgromadzonych monet cyfrowych w taki sam sposób jak tradycyjnej waluty. Zaledwie 9 miesięcy od wprowadzenia Coinbase Card na chwilę obecną jest w zasięgu użytkowników aż 29 rynków.

Współpraca podjęta pomiędzy Coinbase, a Visa otwiera nowy rozdział w historii walut cyfrowych

Platforma Coinbase podjęta współpracą inicjuje zupełnie nowy rozdział w historii walut cyfrowych. Właśnie dzięki takim działaniom finansowanie zagranicznych wakacji czy też przejazdu publicznymi środkami transportu staje się możliwe przy użyciu właśnie Coinbase Card, a co za tym idzie kryptowalut,  jako środka płatniczego. Oferowana przez giełdę usługa funkcjonuje bowiem na takich zasadach, że cyfrowe monety działają zupełnie tak samo, jak tradycyjne waluty narodowe między innymi dolar (USD) czy też złoty (PLN).

Warto mieć na uwadze fakt, że przeszło 50 % użytkowników, którzy dokonali procesu rejestracji Coinbase Card używa jej regularnie w celach płatniczych. Powoduje to między innymi, że jej regularne stosowanie cieszy się coraz większą popularnością nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale również:

  • Włoch
  • Hiszpanii
  • Francji.

I jakby było tego wszystkiego mało Coinbase połączył właśnie swoje siły z Visa. Z całą pewnością przełoży się to na kolejne korzyści dla jej użytkowników.

Coinbase podkreśla fakt, że jest pierwszym podmiotem w ekosystemie walut cyfrowych, któremu zostało przyznane główne członkostwo w Visa. Dzięki czemu oferta giełdy stanie się zdecydowanie bardziej bogatsza i atrakcyjna zarówno dla obecnych jak i potencjalnych użytkowników Coinbase Crad. Wszystko to ma na celu dalsze rozwijanie i nabywanie doświadczeń z płatnościami przeprowadzanymi przy użyciu walut cyfrowych.

Proces adopcji walut cyfrowych nadal w toku

Jednego możemy być pewni, a mianowicie nawiązana współpraca pomiędzy giełdą Coinbase a Visą jest znaczącym posunięciem w toczącym się obecnie procesie adopcji walut cyfrowych jako rzeczywistego narzędzia służącego do przeprowadzania płatności. Jak zapewnia wspomniana platforma w dalszym ciągu będzie ona zabiegać o wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu przybliżenie zastosowania i popularyzacji walut cyfrowych jako powszechne środka płatniczego.

Mamy nadzieję, że zapał giełdy nie osłabnie i uda jej się zrealizować ambitne plany. Z zapartym tchem będziemy bacznie śledzić jej poczynania i postępy w procesie adopcji walut cyfrowych.

Sprawdź więcej na naszym forum:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.