Handel kontraktami futures na BTC odżywa

Bitcoin kolejny raz w ciągu ostatnich lat przyciąga uwagę inwestorów z całego świata. Podczas gdy Bitcoin odrabia straty po poprzednim znaczącym załamaniu, rynki bitcoinowych futures mają najwyższe wolumeny od dwóch tygodni.To dobry czas dla wszystkich handlarzy kontraktami futures.

Obrót BTC na instrumentach pochodnych stale rośnie 

Jak pokazują dane Chicago Mercantile Exchange Group (CME), największej na świecie giełdy instrumentów pochodnych, na której obraca się kontaktami terminowymi na BTC – zaliczyła zdecydowanie najlepsze wyniki od przeszło dwóch tygodni.  milionów.

Tylko w czwartek zanotowano 347 milionów dolarów wolumenu. Oznacza to, że ma miejsce wzrost o 294% w porównaniu z wynikami z wcześniejszego dnia, kiedy to odnotowano wzrost o 88 milionów dolarów. Zainteresowanie wśród handlowców futures BTC znacząco wzrosło, gdy wartość bitmonety wzrosła do najwyższych poziomów od trzech tygodni, czyli 7200 dolarów. Od czasu, gdy wszyscy inwestorzy byli w panice w związku ze spiralą spadkową, która znacząco zmniejszyła ceny BTC, ta najpopularniejsza kryptowaluta odzyskała już prawie 90% wszystkich zanotowanych strat, do których doszło w trakcie pamiętnej masowej wyprzedaży.

Instytucjonalne zainteresowanie instrumentami pochodnymi, które zaczęło rosnąć w trakcie czwartego kwartału, znacząco wzrosło w trakcie pierwszych sześciu tygodni bieżącego roku. W marcu odnotowano jednak znaczny spadek wolumenów. Szybkie i znaczące spowolnienie działalności było związane jednocześnie z globalnym skokiem w stronę walut fiat, przede wszystkim dolarów amerykańskich. Podczas kryzysu instytucje zdecydowały się na zrobienie sobie przerwy na rynku kryptowalutowych instrumentów pochodnych, aby zapewnić sobie odpowiednie oszczędności. Sprawdź Bitcoin Era opinie i rejestracja

Aktualny kurs Bitcoina – najważniejsze informacje

Jak aktualnie przedstawia się sytuacja najpopularniejszej kryptowaluty na świecie, czyli Bitcoina? Po zanotowaniu wzrostu o ponad 14% w ciągu jednego dnia, cena za Bitcoin wzrosła w czwartek powyżej 7200 dolarów amerykańskich. Taki poziom  po raz ostatni był obserwowany 12 marca, gdy kurs spadł prawie o 50%.

Wczorajszy test najwyższych poziomów od trzech tygodni spowodował, że w tej chwili Bitocin powrócił już pod psychologiczny poziom wynoszący 7000 dolarów amerykańskich. W tej chwili kurs Bitcoina jest równy 6800 dolarów amerykańskich (zgodnie z danymi CoinMarketCap). W czasie ostatniej doby wzrost uplasował się na poziomie 2,9%, zaś od początku tygodnia aż 16%.

Podsumowując, obecna sytuacja na rynku kryptowalutowym jest coraz lepsza dla wszystkich inwestorów – zarówno tych początkujących jak i doświadczonych. Obecnie obserwuje się wybicie akcji Bitcoina, co jest doskonałym momentem na to, aby spróbować swoich sił w handlu tą niezwykle popularną kryptowalutą. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat słyszeliśmy już o osobach, które na handlu Bitcoinem dorobiły się prawdziwej fortuny. Odważni inwestorzy, którzy zdecydują się na zakupienie BTC, na pewno nie pożałują podjętej przez siebie decyzji.

Więcej: https://www.bitcoin-squad.com/pl/bitcoin-era-opinie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.