Jak kupić Bitcoin? 3 sposoby na zakup BTC

Bitcoin to popularna kryptowaluta, która cieszy się uznaniem wśród użytkowników. Stawianie pierwszych kroków w świecie wirtualnych walut jest nie lada wyzwaniem. Jak kupić Bitcoin? Z jakiej metody warto skorzystać? O czym pamiętać?

Opracowano na podstawie: poradnika „Jak kupić Bitcoin” ze strony OdkryjBitcoin.pl.

#1: Zakup w kantorze

Pierwszym rozwiązaniem jest zakup kryptowaluty w wirtualnym kantorze, gdzie z łatwością przeprowadzimy transakcję. Okazuje się, że kantorów jest bardzo dużo, jednak nie ze wszystkich warto korzystać. Zasada jest prosta – kupno wykonujemy tak, gdzie jest najtaniej, a sprzedajemy w miejscu, gdzie uzyskamy najwięcej pieniędzy. Jedną z ciekawszych opcji jest bitcain.pl, gdzie dokonamy transakcji, rejestracji i weryfikacji konta. Weryfikacja wiąże się z podaniem imienia, nazwiska, adresu oraz serii i numeru dowodu tożsamości. Nie zapominajmy o tym, aby zwrócić uwagę na następujące sposoby płatności, jakie obsługuje kantor:

  • przelewy bankowe, zgodnie z systemem Elixir,
  • przelewy w Euro,
  • przelewy ekspresowe.

Transakcja jest bardzo łatwa. Po założeniu konta należy wybrać walutę, jaką zapłacimy za bitcoiny. Na pasku wpisujemy kwotę w złotówkach, którą zamierzamy zainwestować i sprawdzamy, ile bitcoinów otrzymamy za tą cenę.

#2: Zakup na giełdzie

Kolejną opcją jest zakup bitcoina na giełdzie, gdzie występują korzystne oferty. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie giełdy, która cieszy się sporym uznaniem. Szczególnie, jeśli to największa i najszybciej rozwijająca się giełda kryptowalut w naszym kraju. Liczyć możemy na całkowite bezpieczeństwo i łatwość założenia konta. Po założeniu trzeba uzupełnić dokładne dane i zweryfikować konto. W tym celu przygotujmy skany dokumentu tożsamości (paszport, prawo jazdy, dowód osobisty).

Po weryfikacji musimy pamiętać o zasileniu konta bitcoinami, złotówkami, euro lub dolarami. Po tym zadaniu możemy wykonać pierwszą transakcję, wybierając opcję “Wystaw ofertę” lub “Szybka transakcja”. Następnie określamy, za jaką kwotę chcemy kupić wirtualne waluty. Opcja “Wystaw ofertę” wiąże się z wypełnieniem dwóch pól, takich jak kurs, ilość kryptowaluty lub kwota, za jaką chcemy kupić bitcoiny.

#3: Zakup w Bitomacie

Bitcoin oficjalnie nie jest uznany za wirtualną walutę, jednak często jest tak nazywany. Dla danego użytkownika stanowi pieniądz, za który kupują usługi lub towary oraz mogą w niego inwestować. Co ciekawe, bitcoin jest pieniądzem, dlatego można go z powodzeniem wpłacać i wypłacać w bankomacie. Od kilku lat istnieją Bitomaty, które są też nazywane bitcoinmatami. Są to specyficzne urządzenia, które łudząco przypominają wpłatomaty i tradycyjne bankomaty. Maszyna posiada panel dotykowy, dzięki któremu dochodzi do obsługi, jak i czytnik kodów QR oraz miejsce do włożenia pieniędzy. Procedura zakupu bitcoina jest banalnie prosta i wiąże się z postępowaniem zgodnie ze wskazówkami, jakie daje nam urządzenie. Początkowo należy zeskanować adres portfela bitcoin, przykładając telefon z kodem QR do czytnika.

Następny krok to włożenie gotówki we wskazane miejsce, przed wcześniejszym przeliczeniem całej kwoty. Zazwyczaj kwota musi być wielokrotnością 100, a banknoty wkładamy pojedynczo. Na końcu pozostaje nam zakończenie transakcji za pomocą przycisku “Wyślij Bitcoiny” – wirtualna waluta w ten sposób zostaje przesłana na nasz portfel.  Aktualnie w Polsce znajduje się kilkadziesiąt Bitomatów, które znajdują się w miastach wojewódzkich i mniejszych miejscowościach.

Wirtualne waluty już od dłuższego czasu cieszą się ogromnym uznaniem. Zakup bitcoina można wykonać na trzy sposoby – w kantorze, na giełdzie lub w bitomacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.