Konta TRON i Binance w Weibo zablokowane z powodu “naruszenia prawa”

Nie da się ukryć, że Chiny mają niezbyt przyjazną historię z kryptowalutami. Okazuje się, że wręcz przeciwnie. Mają jak najbardziej nową okazję do ograniczenia, sprzeciwu czy też cenzury. Bierze się z rękawa. Można to nazwać w zasadzie jak się chce. Albo firma albo też rząd, który próbuje utrudnić przejście do niestrudzonej kryptowaluty, tutaj właśnie na cotobitcoin.pl o tym informujemy.

Chiny są zawsze sztywne

Tym razem krok ten podjęty został przez Weibo. Jest to chińska witryna mikro blogowa, która jest bardzo podobna do Twittera. Platforma ta nie podając argumentu konkretnego na temat działań swoich, podjęła kroki bardzo drastyczne w stosunku do dwóch bardzo ważnych firm. Chodzi o Fundację TRON oraz o firmę Binance.

Binance to platforma handlowa kryptowalut. Jest ona jedna z najważniejszych na świecie. Z kolei Fundacja TRON ze swojej strony odpowiedzialna jest za rozwój oraz także za utrzymanie rozproszonej sieci TRON oraz jej kryptowaluty TRX.

Weibo jak najbardziej twierdzi, że oba konta zablokowane zostały z powodu naruszenia przepisów wykonawczych oraz także ustawowych. Do tego chodzi także o odpowiednie postanowienia Konwencji Wspólnoty Weibo.

Najwyraźniej jest tak, że ktoś lub też niektórzy ludzie ponownie zostali zagrożeni przez coś co jest związane z technologią rewolucyjną tych walut wirtualnych oraz także rozwiązaniem, które nie pozwoliło w żadnym wypadku im wyjść z rutyny, co konkretnego znaleźli w cenzurze.

Zupełnie nic nie zostało

Oczywiście, wszystko na naszych kontach zostało usunięte. Wszelkie dane minimalne, w tym także liczba osób obserwujących. Pomimo złożonych oświadczeń przez platformę powód konkretny zawieszenia konta pozostaje całkowicie nieznany.

Motyw możliwy

China Times, nieziemsko ważna informacyjna gazeta w kraju, w zeszły piątek napisała, że blokada podlegać może naprawdę sankcjom niezwykle surowszym. Skomentował także, że jednym z ważnych powodów, które Weibo skłoniły do zablokowania giełd kryptowalut, może być na pewno uruchomienie przyszłe przez Binance powierniczych bram za pośrednictwem Alipay oraz WeChat. Platforma wymiany kryptowalut ogłosiła sama w październiku roku ubiegłego, że obywatele Chin wkrótce mogą kupić bitcoiny właśnie za pośrednictwem tychże dwóch kanałów.

Inne transakcyjne platformy, takie jak OKEx lub Huobi, również mają swoje konta na Weibo. Jednak jak najbardziej do tej pory w pełni pozostają nienaruszone. Jest jednak jak najbardziej możliwe, że są one pod nadzorem w oczekiwaniu na jakiś konkretny powód, który ich doprowadzi do przeznaczenia wspólnego z Binance jak i także TRON.

Jak widzimy rynek kryptowalut oraz niezwykle ciekawe państwo jakim są Chiny nie przestają nas kompletnie zaskakiwać. Co jak co, ale dynamiki tutaj nie brakuje. Nie brakuje także zwrotów akcji, które śmiało możemy obserwować i to każdego dnia. W tej dziedzinie absolutnie cały czas się coś dzieje ciekawego. Na nudę nie ma absolutnie żadnego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.