Krypto się opłaca – 77% inwestorów notuje zysk obracając cyfrowymi walutami

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla Darb Finance kryptowaluty to dobra inwestycja. Zdecydowana większość osób, która w nie zainwestowała, odnotowała zysk. Znaczna część Polaków inwestuje w waluty cyfrowe drobne kwoty. 42% osób przeznaczyło na ten cel poniżej 2 tysięcy złotych. Jednak rodacy nie boją się przeznaczyć na ten cel także większych kwot –  co dziesiąta osoba zainwestowała ponad 10 tysięcy złotych.

Już co trzeci Polak planuje w najbliższym czasie kupić kryptowaluty. Połowa z tych osób planuje zainwestować w waluty cyfrowe ze względu na potencjalny zysk. Okazuje się, że ich oczekiwania są bardzo prawdopodobne, bo na tego rodzaju inwestycjach zarabia coraz więcej mieszkańców kraju znad Wisły.

– Wiele osób obawia się inwestycji w waluty cyfrowe ze względu na ryzyko straty i duże wahania kursów. Jednak liczby wskazują, że inwestycja w kryptowaluty może być bardzo korzystna a przede wszystkim bezpieczniejsza niż wskazuje na to powszechna opinia. Aż 77% inwestujących w kryptowaluty Polaków odnotowało zysk – komentuje wyniki badania Hubert Krawczyk, prezes Darb Finance, platformy fintech do zarządzania cyfrowymi walutami.  – Wierzę, że te dane przekonają  Polaków, że oprócz nieruchomości, tradycyjnej giełdy i obligacji skarbowych warto inwestować także w waluty cyfrowe – dodaje Hubert Krawczyk.

Ile Polacy inwestują w kryptowaluty?

Polacy znacząco różnią się pod względem sumy pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w waluty cyfrowe. Poniżej 2 tysięcy zł przeznaczyło aż 42% Polaków. 19% zainwestowało kwotę w przedziale od 2 do 3 tysięcy zł a niewiele mniej, czyli 16% zainwestowało od 3 do 5 tysięcy zł. Jednak część graczy decyduje się przeznaczyć znacznie większe kwoty. Od 5 do 10 tysięcy złotych zainwestowało 13% osób, od 10 do 50 tysięcy 8% a powyżej 50 tysięcy już tylko 3% inwestujących respondentów.

Wśród osób, które lokują lub lokowały środki w kryptowalutach aż 77% osób kontynuuje inwestowanie. Natomiast wśród respondentów, którzy dotychczas nie inwestowali w kryptowaluty aż 32% zamierza to zrobić w najbliższym czasie. 43% inwestujących ocenia waluty cyfrowe jako dobrą inwestycję a 18% docenia szybkość transakcji. Z kolei wśród tych osób, które nie miały z nimi do czynienia dotychczas, potencjalny zysk docenia 25% osób a szybkość transakcji wskazuje 11%.

Warto zwrócić uwagę, że aż 82% z przebadanych osób, które inwestowało lub nadal inwestuje w waluty cyfrowe robi to maksymalnie od 2 lat. Wielu graczy rozpoczęło swoja przygodę z kryptowalutami dopiero niedawno – 37% osób robi to od mniej niż pół roku. Może to świadczyć o rosnącej popularności walut cyfrowych w Polsce

– Wyniki badania wskazują, że Polacy chcą kupować kryptowaluty. Mają różne motywacje i cele inwestycyjne, jednak dostrzegają potencjał zysku. Wiele osób chce rozpocząć swoją przygodę z walutami cyfrowymi, jednak nie rozumie wielu kwestii technicznych, co powstrzymuje ich od pierwszej inwestycji. W Darb wierzymy, że edukacja i stworzenie prostych warunków do inwestycji umożliwi przełamanie wspomnianej bariery – dodaje Hubert Krawczyk.

Badanie zostało zrealizowane przez agencję SW Research w dniach 11-19 lipca 2019 metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.