Kryptowaluta Mindol zwiększa swoja kapitalizacje

Rynek aktywów cyfrowych jest powszechnie znany ze swojej zmienności połączonej z niestabilnością. Ponadto stanowi ogromną zagadkę dla analityków, ponieważ przyszłe notowania są trudne do przewidzenia. Kryptomaniacy stają się świadkami odnajdywania perełek, które w krótkim czasie zyskują na swojej wartości, tak jak to było z walutą Mindol.

Jej wartość na początku listopada oscylowała w granicy 0,3 dolara, a obecnie osiąga poziom 4,4 dolara, przy podwojeniu wartości zaledwie w trakcie tygodnia. Niespodziewany wzrost wartości sprawił, że Mindol został ulokowany w pierwszej dwudziestce rankingu kryptowalut, których kapitalizacja przekracza poziom 690 000 000 $.

Mindol – czy warto inwestować?

Mindol stał się obiektem obserwacji ogromnej ilości użytkowników, ponieważ pozostawił w tyle projekty tj. NEO oraz IOTA. Notowania tej kryptowaluty przyciągają coraz większą ilość kryptomaniaków, którzy zaczynają poddawać rozwadze uczciwość jej twórców.

Mindol został stworzony do szerzenia japońskiej “kultury maniaków”. Wówczas mógłby służyć do nadania dostępu do określonych projektów, wydarzeń, anime, mangi, a także gier wideo. Stanowiłby łącznik użytkowników z rozrastającą się subkulturą “maniaków”. W grudniu 2018 r. Mindol ogłosił czasowe zaprzestanie prac nad projektami. Dopiero 6 listopada, wydał komunikat przy pomocy Twittera, o ponownych pracach nad dotychczas wstrzymywanymi projektami, co było motorem wzrostu ceny.

Od 6 listopada możemy być świadkami pompowania i załamywania waluty, co doskonale obrazuje schemat pod nazwą “Pump and Dump”. Odnosi się on do programu oszustwa, który opiera się na notorycznym zwiększaniu wartości aktywa. Wykorzystywane są do tego nie do końca uznane i uczciwe metody, które umożliwiają manipulowanie wartością kryptowaluty. Jest to poważny sygnał do wzbudzenia czujności oraz powstrzymania się od inwestycji, przynajmniej w najbliższych okresach.

Twit przedstawił, że w najbliższym czasie udostępniona zostanie większa ilość informacji odnoszących się do projektów opartych w głównej  mierze na kryptowalucie Mindol. W chwili obecnej dostępna jest wyłącznie okrojona wartość wiadomości, które sprzyjają powstawaniu domysłów związanych z planowanym oszustwem.

Wśród użytkowników pojawiają się sugestie, że przedstawiane wzrosty oraz spadki stanowią zapowiedź „najgorszych z najgorszych śmieci wytwarzanych przez system kanalizacyjny”. Satoshi Watch na swoim profilu w aplikacji Twitter opublikował ciekawe artykuły nawiązujące bezpośrednio do “Scam Mindol”.

Za wprowadzenie Mindol do obiegu opowiadają Coinall oraz CoinTiger. Aktualnie zalecamy, aby powstrzymać się od transakcji opartych na kryptowalucie Mindol, ponieważ obarczona jest znacznym ryzykiem oszustwa, które może nieść za sobą ogromne straty finansowe dla wielu użytkowników. Z pewnością najbliższy czas umożliwi zweryfikowanie tych sugestii oraz pozwoli rozstrzygnąć los tej kryptowaluty. Należy pamiętać, że rynek kryptowalut nie jest regulowany przez państwowe instytucje, dlatego osoby, które będą poszkodowane pozostaną same sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.