Kryptowalutowy „magiczny” portfel o nazwie Cloud Token upada

Nie da się ukryć, że o Cloud Tokenie, a więc o portfelu, który był promowany jako kolejny portfel służący pomnażaniu kryptowalut już pisaliśmy. Dokładnie było to w kontekście całkiem innego projektu. Chodzi dokładnie o projekt Plus Token. Okazał się on być w zasadzie jedną z możliwie największych finansowych piramid w jakże krótkiej historii sektora kryptowalut. Na pewno nas zaciekawi to, że się szacuje, że łupem oszustów już padło około 3 i pół miliarda USD.

Z doniesień, które nie tak dawno się pojawiły wynika, że twórcy właśnie portfela Cloud Token zostali aresztowani. Aresztowanie odbyło się przez chińską policję. Z kolei cały projekt upadł.

Młodszy brat Plus Tokena – Cloud Token

Musimy na tym etapie wszystkim przypomnieć, że Cloud Token, w zasadzie bardzo podobnie jak Plus Token, obiecywał osobom, które się zdecydują na wpłacenie swoich własnych kryptowalut zyski właśnie na poziomie sześciu do dwunastu procent miesięcznie – to wszystko dzięki rzekomo botowi super zaawansowanemu, który był nazywany Jarvis Ai.

Był on oparty na inteligencji sztucznej jak i także maszynowym uczeniu, handlującym na aż dziesięciu giełdach kryptowalutowych właśnie w oparciu o sam arbitraż. Dochodził do tego także rozbudowany do grani absurdu afiliacyjny program, który się składa aż z dwudziestu jeden programów.

Jak się dowiadujemy z relacji bardzo znanego youtubera, który występuje pod pseudonimem – Crypto Activator od mniej więcej samego początku listopada orku ubiegłego osoby promujący właśnie Cloud Tokena na swoich kanałach znacznie ograniczyły swoją aktywność, co było związane z problemami, które się pojawiły bezpośrednio z wypłatami środków.

Problemy Cloud Tokena na Mauritiusie oraz na Singapurze. Do tego aresztowania w Chinach

Doskonale wiadomo, że twórcami projektu są Daniel Csokas oraz Ronald Aai. Oni właśnie prowadzili początkowo swoją działalność właśnie w Singapurze. Z uwagi na problemy z miejscowym finansowym nadzorcą, przenieśli się właśnie na Mauritius oraz do Malezji. Jednak już we wrześniu tego roku to właśnie organ finansowego nadzoru na Mauritiusie opublikował bardzo ciekawy komunikat. Cóż to za komunikat? Jest to specjalny komunikat, w którym ostrzega on swoich obywateli tego właśnie kraju przez zainwestowaniem w Cloud Tokena.

Dokładnie to w grudniu polski chińska w mieście jakim jest Taiyuan w prowincji o nazwie Shanxi aresztowała dokładnie siedemdziesiąt dwie osoby, które były zamieszane w promowanie w Chinach właśnie Cloud Tokena. Im właśnie zarzuca się wyłudzenie środków o wartości bagatela trzydziestu milionów juanów.

Miejmy świadomość, że jest to dokładnie cztery miliony USD. Z kolei według szacunków wstępnych łupem oszustów w zasadzie na całym świecie paść mogło około pięćset milionów USD. Według doniesień, które się pojawiły w chińskiej lokalnej prasie, byli oni właśnie powiązani z oszustami, którzy stali bezpośrednio za Plus Tokenem.

Jednak pomimo tego, że o projekcie Cloud Token już można mówić w przeszłym czasie, to nadal jednak są aktywne jak najbardziej strony internetowe osób, które promują projekt. Ponadto działa wciąż inny bardzo znany portfel. Portfel ten jest nazywany Exxa Wallet. Jest to portfel podobny bardzo łudząco właśnie do Cloud Tokena. Chodzi zarówno o samej zasady działania jak i także szatę graficzną.

To wszystko robi na nas naprawdę spore wrażenie. Mimo to wielu użytkowników jest zszokowanych tymi samymi informacjami. Jeszcze nie tak dawno nawet nie spodziewaliśmy się, że świat przestępczy wkracza na rynek kryptowalut. Przyzwyczajeni jednak jesteśmy do nowości. Co więcej nowe narzędzia potrafią nas zszokować.

Jednak przyznać musimy, że są niezwykle nam pomocne. Co więcej także są to wszystko narzędzia, które rozwijają się wciąż. W związku z tym wszystkie osoby z rynkiem tym powiązane powinny jak najbardziej być na bieżąco ze wszystkim. Dzięki temu będziemy o wszystkim wiedzieli i nie będziemy mieli żadnych istotnych zaległości. Zaległości są nie do przyjęcia w tym sektorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.