Liechtenstein to pierwsze państwo z regulacją kryptowalut

Pierwsze regulacje związane z rynkiem kryptowalut. Kraj, który jako pierwszy postanowił podjąć to ryzyko.

Jest to aktualnie najpopularniejszy temat ostatnich tygodni. Regulacje prawne związane z kryptowalutami. Choć jest to temat trudny dla wielu państw ryzyko już zostało podjęte. Pionierem w tym temacie jest jeden z małych krajów europejskich. To co dla wielu było nie możliwe okazało się możliwe dla tego właśnie państwa.

Tytuł pioniera kryptowalut wędruje do małego europejskiego kraju jakim jest – Liechtenstein

Wejście w życie ustawy dotyczącej tokenów a także innych jednostek prowadzących usługi polegające na zaufanych technologiach szacuje się na początek przyszłego roku. Ustawa o blockchainie ma zaistnieć już 1 stycznia 2020 roku. Ma obowiązywać na terenie całego Liechtensteinu. To właśnie w Lichtensteinie, w ubiegły czwartek podczas głosowania parlament przegłosował ustawę. Głównym założeniem pomysłodawców ustawy, było zwiększenie ochrony. Obejmuje to przede wszystkim inwestorów. Ma również wpłynąć na zmniejszenie się przestępstw związanych z finansami tj. choćby pranie brudnych pieniędzy. Pojawienie się pomysłu tej ustawy ma również w zamiarze zakończenie wiecznego sporu w tym temacie. Uregulowanie prawne ma na celu zaprzestanie obaw i negatywnych emocji związanych z cyfrową walutą.

Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy. Jest to przypadek, który nigdy wcześniej nie miał miejsca. Nigdy, żadne państwo na świecie nie podjęło się tak daleko idących uregulowań cyfrowej waluty. To wyróżnia Lichtenstein od pozostałych państw, nie tylko europejskich.

Wprowadzenie w  życie ustawy zwanej TVTG, jest początkiem. Jestem przekonany, że te same kroki zostaną wkrótce postawione w innych państwach na świecie. A skoro Lichtenstein dokonał tego jako pierwszy powinniśmy ustanowić go jako państwo innowacji będące legalnym miejscem chroniącym wszystkich twórców tego ekosystemu.

– takich słów użył Adrian Hasler, pełniący funkcję premiera księstwa Liechtenstein.

Wpływ pojawienia się ustawy na branżę?

Po pierwsze przejście ustawy nie było aż tak problemowe jak pierwotnie zakładano. Przeszła ona bowiem bez wszelkich poprawek. Nie pojawiły się wobec niej oczekiwane sprzeciwy. Złożoność tej sytuacji świadczy o skali ważności tematu również w środowisku polityków. Podobnego zdania jest Mauro Caselliniego, będący szefem firmy Bitcoin Suisse, według niego ustawa tworzy przede wszystkim wygodne warunki dla wszystkich uczestników owej branży jak również określa nowe otwarcie w temacie fintech oraz cyfrowej waluty:

To bardzo ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych europejczyków. Przejęcie pionierstwa w zakresie kryptowalut przez państwo Europejskie udowadnia jak doskonałym miejscem dla rozwoju firm jest Europa, szczególnie tych z branż stricte fintech i blockchain. Na dowód autentyczności słów wypowiedzianych przez Caselliniego należy również wspomnieć, że w najbliższych planach firmy Bittrex jest uruchomienie platformy płatnościowej, zwanej Bittrex Global. Oczywistym jest, że siedziba platformy ma mieć miejsce w  Liechtensteinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.