Najlepsze inwestycje ostatnich 10 lat – Prognoza Bitcoin na 2020

Za kilka dni rok 2019 dobiegnie końca. Ostatnie dwanaście miesięcy to czas w którym Rok, w którym wydarzyło się tak wiele, że może stać on się porównaniem do najbardziej szalonych czasów. To właśnie w tym roku wojna handlowa prowadzona między Chinami i Stanami Zjednoczonymi przeistoczyła się w poważną dyskusję na temat podpisania ugody. W 2019 roku złoto zaliczyło swój długo wyczekiwany rajd. To również rok debiutu Saudi Aramco, które zostawiło konkurencję pod względem wartości debiutu daleko w tyle.

Zgodnie z prognozami w tym roku kurs Bitcoin (BTC) miał sięgnąć szczytów. Niestety, w przypadku sytuacja wygląda zupełnie ma inaczej. Nie zmienia to jednak faktu, że dobiegający końca rok był korzystny pod względem inwestycyjnym. W co było warto inwestować zarówno w 2019 roku jak i kończącej się dekadzie? 

Waluty cyfrowe nokautują tradycyjne aktywa

Pomimo spadów kursów rok 2019 dla waluty cyfrowe charakteryzujących się największą kapitalizacją był bardzo owocny. Wynika to a faktu, że usytuowały się one jako wiodąca na całym globie klasa aktywów. Biorąc pod uwagę roczną wydajność aktywa cyfrowe znacząco przekroczyły roczny zwrot zarówno z amerykańskich rynków akcji towarów, jak i obligacji właśnie w 2019 roku.

Jak zapewne pamiętacie luty bieżącego roku rozpoczął się nie najlepiej dla 10 najlepszych walut cyfrowych. Ich kursy spadły znacznie poniżej wszystkich innych tradycyjnych klas aktywów.  Sytuacja uległa diametralnej zmianie w marcu dzięki czemu do połowy roku wyprzedziły one pozostałe aktywa.

Warto podkreślić, że utrzymuje się ona do teraz. Wspomniany rajd dotyczył także Bitcoin (BTC), którego kurs wzrósł o 100 % w stosunku do tego z początku roku. Natomiast Ethereum urosło o 35 % w stosunku do roku poprzedniego.

Czy kryzys stanowi swoistą  szansę na przeprowadzenie bardziej korzystnych inwestycji?

Indeksy giełdowe nie kłamią

Jak zapewne pamiętacie rok przed rozpoczęciem dobiegającej końca dekady świat musiał zmierzyć się z kryzysem finansowy. Od 2009 roku, czyli od momentu rynku do chwili obecnej S&P 500 urósł do 369 %. Podobna sytuacja dotyczy także innych wskaźnik skupiający się na przemyśle. I tak oto:

  • Dow Jones w ciągu dekady urósł o 326 %
  • Polski WIG20 w ciągu dekady wypracował 11% straty
  • Japoński Nikkei 225 dał w tym czasie wygenerował 127%
  • Niemiecki DAX w dekadę osiągnął 123 % w dekadę
  • Europejski Euro Stoxx 50 wzrósł o 26%.

Jak wygląda sytuacja inwestycyjna w przypadku metali szlachetnych?

Złoto hołubione przez wielu w ciągu mijającego dziesięciolecia wygenerowało jedynie 35% zwrot. W niektórych przypadkach jest to wywołane inflacją, która pochłaniała większość zysków.

Osoby, które zainwestowały w srebro nie doczekały się zwrotu z inwestycji dokonanych we wspomnianej dekadzie. Ten metal szlachetny rozpoczął rok 2009 z ceną w około 17.5 dolara (USD). Rok 2019 kończyć z wyceną na bardzo zbliżonym poziomie.

Platyna natomiast  w ciągu kończącej się dekady wypracowała 37% straty.

Pallad, o którym piszemy na końcu okazał się najbardziej zyskowną inwestycją w gronie metali szlachetnych. W 2009 roku cena za jego uncję wynosiła tego 386 dolarów (USD). Na chwilę obecną wynosi około 1 885 dolarów (USD). Co powoduje, że zysk z inwestycji to 388%.

Jest tylko jeden król inwestycji

Bitcoin (BTC) pokonał wszystkich przekraczając poziom 12 milionów % zwrotu z poniesionych inwestycji. Na początku marca 2010 roku wycena za jedną monetę tej waluty cyfrowej wynosiła około 0,05 dolara (USD). Na chwilę obecną za Bitcoin (BTC) trzeba zapłacić około 7 500 dolarów (USD).

Swój sukces waluty cyfrowe zawdzięczają:

  • zarówno wysokiej zmiennośc, jaki i płynności,
  • gwarancji szybkiego oraz łatwego przeprowadzania transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.