Największa piramida kryptowalut w świecie – Crypto Masters

W swoim materialne najnowszym Crypto Masters omawia w zasadzie temat jednego z możliwie największych ostatnich scamów właśnie w branży kryptowalut. Zastanawia się także nad tym, jak należy rozpoznać scam.

Plus Token

Sprawą tejże finansowej piramidy żyła cała kryptowalutowa branża. Plus Token pochodzi z Korei Południowej. Podobnie jak większość scamów, oferował naprawdę szybki zysk po zainwestowaniu odpowiedniej kwoty pieniędzy. Wiele już powstało firm czy też witryn, które składają się z podobnych obietnic i kończyło się to tak samo przeważnie. Chodziło o wielkie straty oraz liczne ofiary oszustw.

Plus Wallet to główny projekt Plus Token. Plus Wallet to portfel, który pozwala na przechowywanie bardzo różnych kryptowalut. Promotorzy firmy przekonywali zgodnie, że nie warto na giełdach przechowywać pieniędzy. Lepiej będzie im pozwolić na “leżakowanie” w portfelu. Postanowili następnie namawiać do zarabiania właśnie na tych coinach, które się w portfelu znajdowały.

Stać się to miało za sprawą bota. Dokonywał on arbitrażu na bardzo różnych kryptowalutowych giełdach. Chodziło o nic innego jak o handlowanie danymi coinami pomiędzy giełdami tak, aby generować zawsze z tego duży zysk. Do tego także dochodzi referencyjny program. Powoduje, że tutaj pojawia się składany procent. Każdy zysk odkładany miał być na konto, aby kapitał wzrastał w sposób sukcesywny.

Aresztowania

Pod koniec czerwca roku 2019 nagle, w Chinach doszło do wielu aresztowań wszelkich osób, które są powiązane z Plus Token. Wcześniej klienci zgłaszać zaczęli problemy z wypłatą środków. Zatrzymano sześć osób i szybko tę sprawę powiązano właśnie z Plus Token. Nie odbiło się to w żadnym wypadku szerokim echem w Chinach z raci na zakaz kryptowalutowych działalności w tymże kraju. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, szkody wyrządzone bezpośrednio przez Plus Token są szacowane na mniej więcej 3 miliardy dolarów.

A skąd w ogóle takie podejrzenia?

Karol, który jest znany z kanału Crypto Masters wylicza wiele powodów, dla których w zasadzie od samego początku Plus Token mu się wydał znacznie podejrzany. W zasadzie najważniejsze są trzy kroki. Dzięki nim wszystko stanie się jasne oraz wszystko dokładnie zrozumiemy dokładnie. Zapoznajmy się zatem z poniższymi krokami bardzo dokładnie.

  • Pierwsza kwestia to brak natywnego tokena na giełdzie jakiejkolwiek. Plus Token stworzył coina, ale do nabycia był on jednie w tej właśnie platformie. Nie znalazł się także w zestawieniu takim jak Coinmerketcap.
  • Druga kwestia to gwarancja zysku. Jeśli ktokolwiek twierdzi, że zyski gwarantuje w kryptowalutowej branży, jedynie się wydaje wyłudzić od innych pieniądze.

Ostatnia kwestia (wcale nie najmniej znacząca) to podobieństwo do finansowej piramidy. Mechanizm składanego procentu oraz angażowania odpowiedniej liczby osób w konkretny projekt oznacza już prawdopodobieństwo do piramidy. O zyskach zbyt dużych mówimy, aby to w momencie pewnym nie okazało się jakimś oszustwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.