Oznaki ożywienia się na rynku i giełdach kryptowalut w roku 2020

Wolumeny obrotu na giełdach głównych kryptowalut wzrosły w miesiącu styczniu po praktycznie roku spadków sukcesywnych. Dane pochodzące z CryptoCompare wykazały, że w przypadku bitFlyer, Bitcstamp, Bitfinex oraz Liquid wolumeny wzrosły o prawie 50 procent. Z kolei wolumeny Coinbase oraz Kraken odpowiednio wzrosły o 120 oraz 80 procent od ubiegłego miesiąca. Poniżej szczegółowej dane na ten właśnie temat.

Oznaki ożywienia

Co jak co, ale grudzień to nie był dobry miesiąc dla większości giełd kryptowalut. Zarówno te największe giełdy jak i także nieco mniejsze podmioty tegoż właśnie rynku odnotowały stagnację w wyniku właśnie zbliżającego się wielkimi krokami roku. Nie było przy tym żadnych większych oznak, jakoby ta sytuacja miała w ogóle ulec jakiejś zmianie.

Polska giełda Coinquista wraca na rynek – Nowy Prezes

Najnowsze dane nam pokazują, że rynek się nie tylko zmienił, ale także wydaje się, że rozpoczął on zdecydowany rajd w górę. Najlepiej jest to widoczne analizując właśnie sam wzrost tegoż wolumenu na giełdach topowych.

Dyskusję w sprawie tej ostatnio podjął dyrektor Larry Cermak, który jest dyrektorem do spraw badań w firmie The Block. Według niego wskazuje wszystko na to, że zima kryptowalutowa dobiegła końca. Według danych jego, średni wolumen dzienny na Coinbase wzrósł w miesiącu styczniu o ponad osiemdziesiąt jeden procent, co tak naprawdę jest pierwszym wzrostem miesięcznym, jaki firma u siebie odnotowała od czerwca roku 2019. Na Coinbase został odnotowany średni wolumen w wysokości jakiś 205 milionów dolarów i to absolutnie każdego dnia w styczniu. Przy okazji także, był to wolumen największy w przeciągu ostatnich pięciu miesięcy.

W 2019 roku przestępcy wyprali 2,8 mld $ poprzez Huobi oraz Binance

Znaczna większość giełd odnotowała wzrost znaczny wolumenu

Coinbase nie jest w zasadzie jedyną giełdą, która odczuła tak naprawdę odżywienie styczniowe. Według firmy o nazwie CryptoCompare, która zajmuje się analizą kryptowalut, to traderzy pompoują wolumeny również na całkiem innych giełdach.

W zasadzie to zwiększył się nie tylko wolumen miesięczny na Coinbase, ale także na wielu innych giełdach czołowych.

Top najważniejszych wydarzeń z Giełd Krypto w styczniu 2020

Dane ze styczniowego nadchodzącego przeglądu od CryptoCompare pokazały tak naprawdę, że grudzień był miesiącem niezwykle powolnym. Szczególnie biorąc pod uwagę sam wolumen obrotu. Coinbase, Kraken, Liquid, bitFlyer, Bitstamp czy też BitFinex odnotowały w tejże kwestii naprawdę znaczny spadek. Chodzi oczywiście o znaczny spadek wolumenu. Styczeń jednak przyniósł niesamowity wzrost samego wolumenu.

Która giełda kryptowalut dominuje na rynku?

BitFlyer oraz Liquid wzrosły w styczniu o pięćdziesiąt procent, a Bitstamp jeszcze więcej, bo o 70 procent. Według danych CryptoCompare w przypadku Coinbase oraz Bitfinex, wolumeny ich wzrosły odpowiednio o 90 procent jak i także o 80 procent.

Największy obrót jednak w miesiącu ostatnim zanotował Kraken. Wolumen na giełdzie tej wzrósł o ponad 120 procent. Tym samym giełda ta zwiększyła są miesięczny całkowity wolumen obrotu z 2,5 miliarda dolarów w miesiącu grudniu do 5,5 miliarda dolarów w miesiącu styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.