Przybywa wielorybów na rynku Bitcoina

Przybywa wielorybów na rynku Bitcoina

Ostatnie notowania wskazują, iż liczba wielorybów działających na rynku Bitcoina przekroczyła wszystkie rekordy. To jasny znak, iż kryptowaluty znalazły się w fazie akumulacji.

Wieloryby to adresy Bitcoina, które zawierają ponad 1000 BTC. Obecnie ich liczba w ciągu ostatnich tygodni bardzo mocno wzrosła i wynosi 2088. Jako początek tego trendu notuje się marcowy spadek wartości kryptowaluty, kiedy osiągnął on lokalne minimum 3600 dolarów. W porównaniu z teraźniejszymi notowaniami widać zdecydowaną różnicę. Obecnie Bitcoin kosztuje w granicach 11300 dolarów.

Skąd się wziął wzrost liczby inwestorów?

Wzrost wspomnianej już akumulacji zazwyczaj sugeruje, że na rynku coraz częściej pojawiać się będą wzrosty. Akumulacja objawia się zwiększonym zainteresowaniem dużych inwestorów.

Dane historyczne dla najpopularniejszej kryptowaluty jasno wskazują, iż występuje korelacja między pojawianiem się wielorybów a ceną waluty. Ostatnie sześć lat notowań pokazuje, że spadek adresów, które zawierają dużą ilość BTC pociąga za sobą obniżenie ceny Bitcoina.

Bierze się to z tego, że wieloryby inwestują w obszary, w których występuje największa płynność. Duża ilość kryptowalut zapewnia im właśnie tą cechę. Spadek adresów występuje w sytuacji, gdy posiadacze dużych ilości waluty ocenią, że osiągnęła wartość szczytową. Dochodzi do szybkiej wyprzedaży i spadku liczby posiadaczy BTC. Najlepszym przykładem są dane z początku 2018 roku, kiedy Bitcoin dobił do kwoty 20000 dolarów. W tym momencie liczba wielorybów gwałtownie spadła do wartości notowanych ostatnio w 2014 roku.

Kolejne informacje wskazują, że inwestorzy zaczęli gromadzić duże większe ilości Bitcoinów, niż to miało miejsce wcześniej. Według firmy Glassnode, liczba adresów, które nigdy nie sprzedawały kryptowalut, ale wykazywały jakąkolwiek aktywność na rynkach, zdecydowanie wzrosła w porównaniu z 2018 rokiem.

Wyżej przedstawione statystyki powinny mieć pozytywny wpływ dla wzrostu cen. Ciężko jednak określić, jak Bitcoin będzie zachowywać się w krótkim okresie. Jeśli chodzi o planowanie długoterminowych inwestycji – wartości kryptowalut wciąż będą rosły.

Bitcoin zapomniał o spadkach

We wtorek doszło do załamania na rynkach kryptowalut. Sam Bitcoin stracił ponad 3,5 procent, co spowodowało obniżenie jego wartości do poziomu około 11000 dolarów. Jednak na szczęście to była jednodniowa zadyszka, ponieważ kolejnego dnia osiągnął on poziom 113000 dolarów. Analitycy stwierdzili, że waluta znalazła się w tak zwanej konsolidacji cenowej w przedziale 11000-12000 dolarów. Zmianę takiego stanu rzeczy może teraz spowodować tylko silniejszy impuls, który odbije się na całym rynku. Jeśli nastąpi spadek poniżej wsparcia cenowego, waluta może zanotować historyczne spadki do poziomu psychologicznego wynoszącego 10000 dolarów. Jednak, przekroczenie bariery 12000 dolarów będzie oznaczać dalsze wzrosty, w tym przekroczenie tegorocznego rekordu, wynoszącego 12400 dolarów. Spowoduje to dalszą aprecjację cen i nieprędkie spadki wartości kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.