Raport BitMEX kto tak naprawdę finansuje rozwój Bitcoina?

Wiele osób zastanawia się kto finansuje rozwój Bitcoina? Jeśli chodzi o dział badawczy BitMexa, to rzucił on nieco światła na to, kto w rzeczywistości daje pieniądze na sam rozwój oprogramowania jakim jest open source największej kryptowaluty na świecie.

Liczy się wkład finansowy oraz wkład personalny

28 marca BitMEX Research opublikował bardzo szczegółowy raport. Co z niego wynika? Wynika z niego, że firmy blockchainowe takie jak Lightning Labs oraz Blockstream mają w zasadzie największy wkład w ogólny rozwój Bitcoina. Bierzemy tutaj pod uwagę personalne deweloperskie zastrzyki do pracy nad ogólnym rozwojem sieci.

Z kolei z drugiej strony firma badawcza kryptowaluty Bitcoin – Chaincode Labs okazała się nam zapewnić możliwie największe wsparcie finansowe dla rozwoju samego oprogramowania Bitcoin Core. Bardzo ciekawe są spostrzeżenia autorów tego raportu. Bowiem autorzy tego raportu doszli do wniosku, że sytuacja jest o wiele zdrowsza niż w przeszłości. Zauważyli, że chodzi o samą dostępność finansowania, przejrzystości oraz oczywiście stopień podziału pomiędzy finansujące podmioty.

BitMEX Research w badaniu wykorzystał publicznie wszelkie dostępne informacje, jak i także dane, które zostały uzyskane od osób zaangażowanych. W ten właśnie sposób, w ich opinii, powstał chyba najbardziej kompleksowy obraz finansowania wszelkich deweloperów Bitcoin.

Praca u podstaw. Kto w rzeczywistości finansuje rozwój Bitcoina?

Według wszelkich danych dostępnych, zarówno Lightning Labs, jak i Blockstram zatrudniają dokładnie po ośmiu programistów do pracy wyłącznie na Bitcoinie. Kolejny w zestawieniu jest Square Crypto. Tutaj mamy do czynienia z zatrudnieniem siedmiu osób do pracy nad siecią. Na kolejnym miejscu plasuje się DCI (Digital Currency Initative) MIT ma zatrudnionych u siebie sześciu bitcoinowych deweloperów, podobnie jak Purse oraz Chaincode.

BitMex zwrócił także uwagę na samą aktywność w repozytorium Bitcoin Core. Na podstawie tej zostali wyłonieni typowi kontrybutorzy, jak i także określone zostały źródła ich finansowania. Dane te pokazują, że jedenastu z trzydziestu trzech najbardziej aktywnych programistów Bitcoin jest po prosty niezależnych, siedmiu jest opłacanych przez Chaincode, a trzech przez Blockstream.

Bitcoin stoi twardo oraz bardzo pewnie na ziemi

Wracając jeszcze na moment do raportu BitMEX Research, musimy zauważyć, że dowodzi o tym, że coraz większa liczba firm oraz instytucji postrzega Bitcoin jako bardzo ważny element infrastruktury dla całej przyszłości finansów. Jeśli chodzi ogólnie o sieć BTC, to notuje ostatnimi czasy coraz większe wzrosty liczby podmiotów, którym właśnie przyszłość Bitcoin już nie jest obojętna.

Czy jesteśmy zdziwieni opublikowanym raportem? Pewnie wiele osób miało całkiem inne wyobrażenia na ten temat. Nieco rozjaśniła nam się sytuacja i wiemy już o pewnych zależnościach oraz o pewnych faktach. Czujemy się znacznie bardziej uświadomieni. Nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.