Rosnąca cena bitcoin. Czy kurs osiągnie wartość 30.000 zł w 2020?

Aktualna cena bitcoin’ów to nieco ponad 7,5 tysiąca USD. Dokładna wartość wynosi 7 564 dolarów amerykańskich. Na giełdzie zaobserwować można tendencję wzrostową kursu bitcoin’ów. W ciągu zaledwie ostatniej doby kurs wzrósł o 2,04 %. Czy utrzyma się na tym poziomie? Czy będzie nadal piął się w górę? A może jednak spadnie? Czego można się spodziewać?

Aktualna sytuacja BTC na giełdzie

Kurs bitcoin’ów w ostatnim tygodniu był bardzo stabilny. Wahania nie przekraczały 400 dolarów amerykańskich. Wartość kursu BTC plasowała się pomiędzy 7 100 USD a 7 500 USD. Trzy dni temu kurs skoczył w górę, jednak tylko na chwilę. Sięgnął w szczytowym momencie 7 695 dolarów amerykańskich.

Zdaniem analityków

Sytuacja na giełdzie kryptowalut jest nieustannie monitorowana przez analityków rynku BTC. Warto śledzić opinie najważniejszych z nich.

CryptoMichNL uważa, że to jedynie standardowe wahania niestabilnego rynku, jakim jest giełda kryptowalut. Posługując się giełdowym słownictwem w swoim twicie pisze, że najpierw zatryumfują byki, lecz jedynie na krótko, by szybko sprawę opanowały niedźwiedzie. To ekonomiczne porównanie oznacza, że wzrost kursu zastąpiony szybko zostanie przez spadek. Autor twitt’a twierdzi, że nie zdziwiłby się, obserwując spadek z około 8 000 USD do nieco ponad 6 000 USD.

Nie brak także optymistycznych prognoz. Wielu analityków, w tym Crypto Einstein, upatruje niedługiego, gwałtownego wzrostu kursu BTC, który nastąpić ma na skutek zbliżającego się halving’u.

Jason Williams wyłamuje się z tego schematu, stojąc na zaskakującym stanowisku, jakoby nadchodzący halving (planowany na maj 2020. roku) miał nie mieć absolutnie żadnego wpływu na cenę bitcoin’a. A jeśli już, to będzie to minimalny jej spadek. Według współtwórcy Morgan Creek Digital związana z halving’iem kwestia zmniejszenia o połowę wynagrodzenia górników spowoduje, że działalność krypto górnictwa dla wielu stanie się zwyczajnie nieopłacalna. Mniejsze kopalnie mogą nawet zostać zamknięte. By zrekompensować straty, niektórzy górnicy sprzedadzą swoje bitcoin’y i tym samym ogólna sytuacja na rynku pozostanie bez zmian z perspektywy inwestorów.

Andreas Antonopoulos uważa nieco podobnie. Twierdzi, że nachodzący halving sprawi, że na rynku utrzymają się jedynie najlepsze kopalnie, posiadające najlepszy sprzęt wydobywczy. Mniejsze podmioty upadną. Jednak dla kursu BTC nie będzie mieć to większego znaczenia.

Sytuacja altcoin’ów

Jak wygląda sytuacja na rynku “sąsiednim”? Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą. Stwarza tym samym konkurencję w zasadzie nie do doścignięcia przez swych rywali. Aktualna przewaga BTC nad jego “kuzynem” altocoin’em wynosi aż 66,9%. Choć jednak inne waluty cyfrowe pozostają w tyle za niekwestionowanym hegemonem tego rynku, one także nie radzą sobie najgorzej. Większość z nich opiera się na wzorcach wyznaczanych przez BTC, stosując podobne działania u siebie. Kurs większości walut cyfrowych wzrasta i zwykle wynosi 5%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.