Szansa dla Bitcoin – Czy ponownie warto inwestować w 2020?

W ostatnich dniach w świecie cyfrowej waluty bardzo odczuwalne jest napięcie geopolityczne. Szacuje się, że taka sytuacja nie miała miejsca od ponad dziesięciu lat. Sytuacja na Bliskim Wschodzie ma pozytywny wpływ na status Bitcoina.

Polityka a najstarsza krypto waluta świata

W ramach przypomnienia dodamy, że w pierwszy czwartek 2020 roku Kasem Sylejman pełniący funkcję irańskiego generała a także kolejne słynne i znane osoby czyli dowódca jednostki Al Kuds i dowódca pro irańskiej milicji Abu Mahdi al.-Muhandis ponieśli śmierć w wyniku zamachu na jednym z międzynarodowych lotnisk. Do zamachu w Bagdadzie przyznały się Stany Zjednoczone.

Te wydarzenie doprowadziło do wzrostu ceny ropy, szacuje się, że z dnia na dzień jej cena skoczyła nawet o 4 procenty. Z godziny na godzinę widoczne były zaś spadki na giełdach. Spadkom uległ też amerykański indeks, spadki na poziomie 1,2 a 1,4 procenta.

Cała sytuacja przyniosła wiele negatywnych skutków jednakże są dziedziny w których odnotowano spore zyski. Uległy nim przede wszystkim wcześniejsze bezpieczne przystanie. Wzrostom uległy amerykańskie obligacje ich wzrost na poziomie nawet 1,81 %. Skoki miały miejsce również w kursie złota i srebra.

Osoby zainteresowane cyfrową walutą na pewno zastanawiają się jak sytuacja wpłynęła na najstarsza krypto walutę świata, Tak więc w odpowiedzi na ową sytuację Bitcoin wzrósł jego wartość sięgła nawet 7335 dolarów. Zyski odnotował również Ether. W tym dniu za 1 ETH należało zapłacić ponad 130 dolarów.

Ponownie cyfrowa waluta zyskuje miano bezpiecznej przystani. Jest to zwrot o 360 stopni, gdyż w ostatnich miesiącach wciąż ich wartość spadała. Aktualna sytuacja doprowadziła do powrotu poprzednich inwestorów na giełdę. Jednakże czy niestabilna sytuacja na Bliskim Wschodzie wciąż będzie miała tak ogromny wpływ na sytuację waluty?

Cyfrowa waluta a wojenne czasy

Pojawia się wiele kpin pod adresem cyfrowych walut. Wielu myśli, że ich wzrost spowodowany jest jedynie tym, że cenieni inwestorzy uznają je jako bezpieczną przystań dla ich finansów. Powracając do historii gołym okiem widać, że niespokojne czasy miały pozytywny wpływ na sytuację najstarszej cyfrowej waluty.

Jaki jest cel posiadania cyfrowej waluty w czasach wojny?

Warto przemyśleć jaki jest cel posiadania Bitcoinów w czasie wojny. Tu warto podkreślić, że cyfrowa waluta jest traktowana jako jedno z najbezpieczniejszych aktywów pod kontem przechowywania a także transportowania szczególnie podczas wojny. Przykładem może być bogaty Irańczyk, posiadający zarówno złoto jak i zasoby Bitcoinów. Fizycznie nie jest on w stanie przetransportować podczas ucieczki swoich zasobów złota, a o krypto walutę niemu się martwić.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

“Spowolnienie gospodarcze ma ogromny wpływ na tzn. „bezpieczną przystań”. Podczas takich zdarzeń owe aktywa będące instrumentem finansowym zachowują swoja wartość a często nawet zyskują. Ich wzrosty mogą być intensywne. Załamanie rynku może jedynie spowodować kolejne wzrosty.”

– taką definicje bezpiecznej przystani można odnaleźć w sieci.

BTC często odcina się od wydarzeń na świecie jednakże można przyjąć, że jego niezależność od centralnego banku a także wszelkich publicznych instytucji wpływa na jego korzyść. Ulega on aktualnie wzrostom. W dniu dzisiejszym aby zakupić 1 Bitcoin należy zapłacić już powyżej 7550 dolarów.

W jakim kierunku to zmierza? Czy możemy traktować Bitcoina jako bezpieczną przystań? Otóż według ekspertów, aby użyć stwierdzenia safe haven musimy mieć do czynienia gdy występują instrumenty, których wiarygodność jest potwierdzona. Aby potwierdzić to w sytuacji cyfrowej waluty należy skorzystać opinii górników. Co jest bardzo trudnym zadaniem, gdyż stosunkowo nowa technologia a także wszelkie blockchainy powodują, że nikt nie pokusi się o wydanie takiej opinii.

Kolejnym ważnym aspektem jest podejście jakiego dopuszczają się sami inwestorzy. Wątpliwym jest upadek Stanów, a więc obligacje, które przechowywane są na tamtych portfelach uznawane są za bezpiecznie. Za zagrożenie nie uznaje się nawet Chin.

Kolejno, dla osób działających na tym rynku ważna jest również historia, wskazująca na momenty których warto dokonać inwestycji.

Nie ulega więc wątpliwości, że aby mówić o safe haven należy podkreślać, że przystań tworzona jest przez przedmioty, które w dobie kryzysu nie tracą swojej wartości, które po latach wciąż traktowane są jako symbol bogactwa.

Trudno określić czy krypto waluta po latach wciąż będzie tak wartościowa. Pewnym jest, że ich upadek nie będzie natychmiastowy i nie wydarzy się on z dnia na dzień.

Bitcoin już wielokrotnie pokazywał, że jest w stanie wiele przetrwać. Funkcjonował on przed po i w trakcie kryzysu cypryjskiego podkreślając swoją wartość.

Inwestować czy nie?!

Choć zapewne nie takich podsumować oczekiwaliście czytając powyższy artykuł, jednakże nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy jest to odpowiedni moment na zakup BTC. Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie musimy bacznie obserwować sytuację na giełdzie cyfrowej waluty. Aktualnie wciąż pogarszająca się sytuacja na Bliskim Wschodzie ma pozytywny wpływ na kurs Bitcoina, który wciąż rośnie. Jeśli sytuacja polityczna będzie się wciąż pogarszać można będzie cyfrową walutę uznać za bezpieczniejszą niżeli inwestycja w złoto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.