Trzy daty, które powinieneś znać jeśli interesujesz się kryptowalutami

Rynek kryptowalut dynamicznie się rozwija. W najbliższym czasie będzie miało miejsce kilka wydarzeń, które mogą stać się kamieniami milowymi dla branży. Są to na przykład premiera fizycznych kontraktów futures na bitcoinie, a także ostateczna decyzja w kwestii funduszy ETF na bitcoinie. Dowiemy się także czy po pięciu latach 140 tysięcy bitcoinów z zasobów Mt.Gox powróci do użytkowników, poznając plan naprawczy giełdy.

23.09.2019 – kontrakty bitcoin futures

Platforma Bakkt już od zeszłego roku starała się o zgodę na obsługę kontraktów futures BTC. Było to o tyle trudne, że stale zachodzące zmiany regulacyjne, a także odpowiedzialne za to organy stwarzały wiele problemów dotyczących wprowadzenia takiej usługi. Szczęśliwie, w końcu amerykański regulator usług finansowych pozytywnie rozpatrzył wniosek Bakkt. Miało to miejsce w sierpniu tego roku.

Dzięki temu platforma może uruchomić usługę fizycznie rozliczanych kontraktów futures BTC – wiadomość ta z pewnością ucieszy wiele osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut. Wszyscy inwestorzy instytucjonalni mogą już się przygotowywać, bowiem premiera fizycznie rozliczanych kontraktów futures na bitcoiny ma mieć miejsce już we wrześniu tego roku, a konkretnie 23.09.2019. Oznacza to, że z usługi będzie można skorzystać już za niecały miesiąc.

13-18.10.2019 – fundusze ETF

Sierpień jest miesiącem wielu newsów dla branży. Niedawno mogliśmy zapoznać się z nowymi informacjami na temat funduszy ETF na bitcoinie. Od ponad roku o rozpatrzenie wniosków związanych z tym tematem u amerykańskiego regulatora usług finansowych zabiegały dwa podmioty. Są to Bitwise oraz VanEck/SolidX. W czerwcu 2019 roku dołączył do nich Wilshire Phoenix.

Amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd w Stanach Zjednoczonych (SEC) już ponad rok regularnie odraczała decyzję w sprawie wniosku o możliwość stworzeia funduszy ETF na bitcoinie. W końcu jednak Komisja została postawiona pod murem – nadszedł ostateczny termin podjęcia decyzji wyznaczony przez prawo federalne. Oznacza to, że decyzji możemy spodziewać się już niedługo.

Termin ostatecznej decyzji wypada pomiędzy 13 a 18 października 2019 roku. W tych dniach dowiemy się czy SEC wyda zgodę w kwestii utworzenia funduszy ETF na bitconie Bitwise oraz VanEck.

28.10.2019 – poznamy plan naprawczy dla Mt. Gox

To ostatnia z trzech dat prezentowana w tym artykule. News zainteresuje w szczególności osoby, które mają jakiekolwiek udziały w rynku kryptowalut. Chodzi oczywiście o plan naprawczy Mt. Gox. Dla przypomnienia – giełda ta upadła pięć lat temu, w 2014 roku, a zgromadzone przez nią środki nadal mogą wrócić do swoich pierwotnych właścicieli (mowa o kwocie ponad 140 tysięcy BTC).

Noabuaki Kobayashi, który jest kuratorem opiekującym się upadłą giełdą Mt. Gox oraz jej funduszami pierwotnie zapowiadał ogłoszenie planu naprawczego na 26 kwietnia 2019. Jednak za zgodą tokijskiego sądu okręgowego data ta została nieco odroczona. Na chwilę obecną nowa data przedstawienia planu naprawczego Mt. Gox została wyznaczona na 28.10.2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.