Zalety i Wady nowej usługi Binance lending

Największa na świecie giełda kryptowalut, czyli Binance stara się o nowych Klientów. Jak widać robi bardzo wiele w tym kierunku, ponieważ ledwie zapowiedzieli nową usługę (w poniedziałek), a już dziś (środa) została ona wprowadzona. Każdy widzi w tej usłudze powiew nowości. Nie brakuje też jednak takich, którzy są przezorni i, oczywiście poza samymi plusami związanymi z dodatkową szansą na zarobek, upatrują w nowej usłudze niebezpieczeństwo.

Oprocentowanie 15% w skali roku

Od dnia dzisiejszego nowa usługa pn.”Binance Lending” jest dostępna bez ograniczeń dla każdego Klienta. Dla Klientów posiadających Ethereum Classic (ETC), BNB i Tether (USDT) istnieje możliwość udostępniania środków ze swoich inwestycji i dodatkowych możliwości zarabiania na odsetkach. Roczne oprocentowanie dla składnika inwestycyjnego BNB, dla którego procenty naliczane są co 14 dni, będzie wynosić 15%. Na każdej lokacie został ustalony limit, który początkowo będzie stanowić (kolejno) 1000 ETC, 500 BNB i 1 mln USDT.

Giełda Binance określiła całkowitą górną granicę na 200 000 BNB, 20 000 ETC i 5 milionów USDT. Jeśli giełda spełni początkowo zakładane założenie, tj. dla zaplanowanych na początku produktów spełnione zostaną pełne subskrypcje, będą musieli zapłacić odsetki. Będą one wynosić kolejno: 1150 BNB, 53 ETC oraz 19 178 USDT, czego wartość można przełożyć na ok. 50 000 dolarów.

Klienci będą musieli się zastanowić i podjąć decyzję co do ilości tokenów, pożyczonych w subskrypcji. Po zakończeniu planowanego okresu lokaty dostaną oni z powrotem środki wraz z odsetkami za cały okres trwania lokaty.

Użytkownicy mogą skorzystać z każdego dowolnie wybranego produktu

Prezes Binance – Changpeng Zhao – powiedział, że Binance Lending “jest prosty i przyjazny w obsłudze”. Powiedział też, że do dyspozycji subskrybentów będzie oddany dowolny produkt i będą mogli zarabiać na oprocentowaniu każdego dostępnego w Binance produktu. Wszystkie produkty będą miały gwarancję na wysokość stóp procentowychoznacza to, że bez względu na ruch na giełdzie, odsetki na koncie użytkownika będą tylko rosły.

Firma poinformowała, że nowo uruchomiona funkcja będzie się stale poszerzać, dodając do oferty coraz więcej tokenów w zależności od zapotrzebowania oraz monet w zależności od wartości. Platforma dokonała aktualizacji witryny i w zakładce FAQ wprowadziła informację o pożyczkach Binance Lending.

Długo i krótkoterminowe cele Binance Lending

Pierwsze informacje o Binance Lending szef tej firmy przemycał już w trakcie swojego niedawnego pobytu w Londynie. Wprowadzenie Binance Lending jest sposobem na poszerzenie portfolio i tym samym dywersyfikację głównych gałęzi swojego zarobku. Efektem wprowadzenia usługi będzie utrzymanie oraz przyciągnięcie nowych Klientów.

Czy Binance Lending może być dla użytkowników niebezpieczne?

Komentatorzy z branży bardzo ostro zareagowali na wprowadzenie nowej usługi przez Binance. Uznali, że wprowadzenie takiej usługi jak lokaty ze stałym oprocentowaniem nie jest spotykane na rynku i prezes Changpeng Zhao dąży do dominacji w świecie kryptowalut. Społeczność wytyka też, że taka usługa może powodować w przyszłości problemy, w świetle tego że odsetki będą mogły być spłacone przez Tether (USDT).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.