Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Czy Litecoin jest lepszy niż bitcoin?

Witam.

Jestem świeży w temacie krytowalut. Gdzieś ostatnio czytałem, że zalety  litecoina są dużo większe niż bitcoina i może on go zastąpić w niedalekiej przyszłości. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć różnice pomiedzy tymi dwoma krytowalutami i powiedziec dlaczego miałoby się stać to o czym czytałem w internecie? Z góry dziękuję i pozdrawiam całą społeczność :):)

Jarek

LTC jest obecnie klonem BTC, ale to się zmieni w przyszłości.

Nadal jednak będą one ściśle ze sobą powiązane. BTC używa szyfrowania SHA265, LTC używa Scrypt, więc jeśli błąd zostanie wykryty w SHA256, bezpieczeństwo LTC pozostanie niezmienione.

Dotyczy to również odwrotnej sytuacji, jeśli błąd zostanie wykryty w Scrypt.

BTC ma blok 1 Segb + Segwit co 10 minut, LTC ma blok 1 MB + Segwit co 2,5 minuty.

Tak więc chociaż LTC ma szybsze transakcje i większą pojemność sieci, jego blockchain może rosnąć 4 razy szybciej, co jest bardziej problemem długoterminowego skalowania.

BTC ma większe bezpieczeństwo dzięki liczbie węzłów i mocy skrótu, ale jest oczywiście znacznie droższe.

LTC jest obecnie wyceniany na mniej niż 1% BTC, co jest moim zdaniem niesamowicie dobrą wartością i okazją do zakupu.

BTC ma lepsze rozpoznawanie nazw, ale LTC ma więcej niż jakikolwiek inny alt oprócz Ethereum.

Kiedy Litecoin ma świetnych programistów pracujących nad nim, takich jak Charlie Lee, Bitcoin Core to niesamowity zespół programistów, dlatego Litecoin wciąż kopiuje ich kod i używa go w swoim projekcie.

Wpisy na forum dyskusyjnym KryptowalutyGielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. KryptowalutyGielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

 

Główny partner serwisu
Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.