Forum

Please or Zarejestruj się to create posts and topics.

Jak bezpieczne jest Coinbase?

Myślę, że coinbase jest tak samo bezpieczne, jak każda inna giełda, w oparciu o to, co uważasz za bezpieczeństwo, takie jak dostępność, bezpieczeństwo, anonimowość, czas pracy i brak możliwości do zhakowania. Są jednak ograniczenia dla każdej giełdy i powinieneś je zbadać przed użyciem jakiejkolwiek giełdy kryptowalut. Pamiętaj jednak, aby zawsze przenosić wszelkie uzyskane środki do prywatnego sprzętu lub portfeli papierowych, które przechowujesz w wielu miejscach.

Mam na myśli, że jeśli masz dużo pieniędzy w kryptowalutach, to za kilkaset zł powinieneś kupić kilka portfeli sprzętowych lub co kilka godzin wygrawerować swoje prywatne klucze.

Nigdy nie przechowuj swojego krypto w jednym miejscu i nigdy nie przechowuj go na giełdzie. A  także za żadnym skarbem nie trzymaj ich na  swoim telefonie, tablecie lub laptopie.

Ja wolę nigdy nie korzystać z amerykańskiej giełdy z powodu uciążliwych przepisów amerykańskich, które zachowują się w nieprzewidywalny sposób w stosunku do giełd. Na przykład wykorzystują jakąkolwiek wymówkę, taką jak podejrzane pranie pieniędzy przez użytkowników giełdy, aby całkowicie zamrozić kryptowaluty.

Jeśli planujesz po prostu HODL (Hold on For Dear Life) i nie planujesz codziennego handlu. Przenieś wszystkie monety do portfela.

Jeśli jednak planujesz monitorowanie i reagowanie na wahania rynku (handel dzienny), portfel jest kiepską opcją. Twoje kryptowaluty potrzebują czasu, aby przenieść się z jednego miejsca do drugiego (na przykład z portfela do giełdy). Z tego powodu jeżeli planujesz trading, lepiej trzymać swoje krypto na giełdzie, gdyż w razie korekty możesz szybko zareagować i sprzedać bądz kupić swoje krytowaluty w przeciągu sekundy. Oprócz tego z przesyłaniem twoich kryptowalut wiąże sie w zależności od monety opłata transakcyjna, co wiąże się z wyższymi kosztami.

Wpisy na forum dyskusyjnym KryptowalutyGielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. KryptowalutyGielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

 

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.