Każdy z inwestorów w kryptowaluty potrzebuje zadbać o to, aby zakupione aktywa były przechowywane w bezpiecznym miejscu. Oznacza to konieczność zakupu portfelu kryptowalut, dlatego w tym artkule opisujemy jeden z nich- Ledger Nano S.

Nano S czym jest portfel sprzętowy

Ledger Nano S jest najbardziej popularnym i bezpiecznym portfelem sprzętowym, któremu ufają zarówno nowicjusze, jak i profesjonalni inwestorzy w celu zabezpieczenia swoich zasobów cyfrowych. Jest to portfel wielowalutowy, ponieważ obsługuje szeroką gamę kryptowalut, takich jak m.in. Bitcoin, Ethereum, Litecoin i setki innych. Ledger Nano S zapewnia maksymalną ochronę zasobów cyfrowych, ponieważ jest zbudowany przy użyciu bezpiecznego układu, który jest podobny do układu używanego w kartach kredytowych.

Nano S wady i zalety

Ledger Nano S jest wyposażony w ekran służący do wyświetlania informacji o wszystkich twoich transakcjach. Ponadto ma 2 przyciski, które służą do kontrolowania całej operacji portfelu sprzętowego. Portfel nie wymaga żadnych opłat za działanie. Zużywa energię z komputera, gdy jest podłączony.

Ponieważ wykorzystuje bardzo bezpieczny układ i nie jest podłączony do sieci, hakerzy nie maja możliwości ukraść monety z tego portfela sprzętowego. Cena portfela sprzętowego Ledger Nano S wynosi 59 € i jest dostępna w różnych kolorach, a mianowicie czarnym, niebieskim, zielonym, białym, żółtym, oraz zielonym.

Matte Black, Saffron Yellow, Lagoon Blue, Flamingo Pink, Jade Green i Transparent (na dodatek Nano S, Ledger oferuje nam jeszcze jeden model o nazwie Ledger Blue, który dla bardziej zaawansowanych użytkowników kosztuje 279,99 EUR, a także nowszą wersję Ledger Nano X za 119 EUR). Ekspresowa wysyłka jest bezpłatna na całym świecie, a sam produkt można kupić na oficjalnej stronie firmy.

Nano S bezpieczeństwo

Ze względów bezpieczeństwa, Ledger Nano S wykorzystuje strukturę podwójnego układu z poziomem certyfikacji CC EAL5 +. Jest dodatkowo chroniony 4-cyfrowym kodem PIN, który należy wpisać przy każdym podłączeniu go do komputera. Aby zabezpieczyć portfel sprzętowy przed zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem, proces inicjalizacji lub przywracania odbywa się tylko w zamkniętym, bezpiecznym środowisku. I wreszcie, po spreparowaniu smartfona, Ledger Nano S wymaga weryfikacji 2-czynnikowej lub rzeczywistej karty bezpieczeństwa.

Na Nano S znajdują się 2 przyciski, które zwiększają bezpieczeństwo portfela. Aby transakcja mogła zostać potwierdzona, użytkownik portfela musi nacisnąć oba przyciski jednocześnie. Zapewnia to, że żaden haker nie może zhakować Twojego portfela i dokonać potwierdzenia płatności. Oprócz bezpieczeństwa oferowanego przez 2 przyciski, musisz również podać numer PIN podczas konfigurowania portfela. PIN pomaga zabezpieczyć Twoje zasoby kryptowalut na wypadek utraty portfela. Bez kodu PIN nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do portfela w celu przeniesienia płatności. W przypadku 3-krotnego nieprawidłowego wprowadzenia kodu PIN Nano S usunie wszystkie dane zawarte w portfelu.

Podręcznik instalacji

Ledger Nano S można skonfigurować w czasie 3 krótkich minut. Proces konfiguracji można wykonać nawet bez podłączania portfela do komputera. Na potrzeby tej recenzji przeprowadzimy Cię przez proces instalacji z portfelem podłączonym do komputera.

  • Krok 1: Podłączanie

Aby podłączyć portfel do komputera, musisz użyć kabla micro USB dostarczonego w przesyłce.

  • Krok 2: Tworzenie kodu PIN

Po podłączeniu portfela zostaniesz poproszony o utworzenie 4-cyfrowego kodu PIN na ekranie wyświetlacza Nano S. Użyj dwóch przycisków na Nano S, aby wybrać numery PIN. Po wybraniu numeru naciśnij oba przyciski, aby potwierdzić numer. Powtarzaj ten proces, dopóki nie wybierzesz i nie potwierdzisz wszystkich 4 cyfr.

  • Krok 3: Zwroty odzyskiwania

Po skonfigurowaniu kodu PIN musisz wykonać kopię zapasową frazy odzyskiwania. W polu Ledger dostarczył papier, w którym możesz wypisać 24-zwrotową frazę odzyskiwania. Wypisz frazy na papierze w kolejności ich pojawiania się na ekranie wyświetlacza Nano S. Wystarczy użyć prawego przycisku, aby przejść do następnej fazy po zakończeniu kopiowania frazy na plik dostarczony przez Ledger.

  • Krok 4: Instalowanie aplikacji księgi głównej

Aby móc korzystać z Nano S za pośrednictwem komputera, musisz najpierw zainstalować aplikację Ledger Manager. Dzięki aplikacji menedżera będziesz mógł zainstalować oprogramowanie potrzebne do obsługi różnych monet na Nano S. Na przykład, jeśli chcesz obsługiwać Bitcoiny na swoim Nano S, otworzysz aplikację Księga Bitcoin. Wystarczy przewinąć ekran Nano S, aby znaleźć różne dostępne opcje. Gdy zobaczysz ikonę Bitcoin, po prostu naciśnij oba przyciski, aby aktywować aplikację. Po wybraniu opcji zobaczysz na swoim komputerze interfejs portfela z aplikacją Bitcoin Ledger.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.