Jeśli poważnie podchodzisz do handlu kryptowalutami, jednym z gadżetów, które po prostu musisz mieć, jest portfel kryptowalut. Jednym z popularniejszych takich portfeli jest Ledger’s Nano S – praktyczne urządzenie wielkości pamięci flash USB, które obsługuje prawie każdą kryptowalutę, którą możemy wymieniać.

Nano X czym jest portfel sprzętowy

Ledger Nano X to najnowszy portfel sprzętowy oferowany przez Ledger, który został zaprojektowany, aby stać się najbezpieczniejszym i najbardziej mobilnym portfelem do kryptowalut na świecie. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth pomaga użytkownikom zarządzać zasobami kryptograficznymi nawet w podróży. Mimo że produkt został wprowadzony na rynek niedawno, już przyciągnął uwagę całego świata kryptograficznego przez zdobycie nagrody CES Innovation Honoree Award podczas premiery.

Nano X wady i zalety

Na jednym urządzeniu możesz zainstalować jednocześnie nawet 100 aplikacji, więc nie trzeba wybierać tylko tego, co najpotrzebniejsze. Możesz wyświetlić pełną listę obsługiwanych kryptowalut w witrynie księgi głównej za pośrednictwem strony “Obsługiwane aktywa kryptograficzne”. Na tej stronie możesz przeszukać kryptowalutę, aby sprawdzić, czy jest ona obsługiwana, a dla każdego zasobu Ledger pokazuje, które urządzenia obsługują ten zasób, przy czym Nano X prawie zawsze jest dołączany.

Nano X bezpieczeństwo

Jedną z wielu wyróżniających się cech Ledger Nano X jest jego wysokie bezpieczeństwo. Producenci twierdzą, że ten portfel sprzętowy wykorzystuje silny model bezpieczeństwa i na podstawie silnych recenzji i specyfikacji bezpieczeństwa poprzednich portfeli Ledger, nietrudno uwierzyć w to twierdzenie. Aspekt Bluetooth w Nano X budzi szczególne obawy, ale Ledger starannie zaplanował przed włączeniem Bluetooth i wdrożył niektóre kluczowe funkcje bezpieczeństwa. Połączenie Bluetooth pozostaje zaszyfrowane, więc możesz cieszyć się zaletami szybkiego połączenia bez obaw o bezpieczeństwo.

Jeśli połączenie Bluetooth zostanie w jakiś sposób zhakowane, Bezpieczny element nadal chroniłby twoje zasoby, prosząc o zgodę przed podjęciem jakichkolwiek działań. Ważne jest również, że wszelkie krytyczne dane, w tym dane początkowe i klucze prywatne, nigdy nie opuszczają Nano X. Ponadto implementacja Bluetooth w portfelu sprzętowym opiera się na najnowocześniejszym protokole. Zapewnia to uwierzytelnianie poprzez parowanie, które jest oparte na porównaniach numerycznych. Dodatkową poufność zapewnia szyfrowanie oparte na AES. Dla tych, którzy nadal nie czują się komfortowo, korzystając z możliwości Bluetooth w Ledger Nano X, mogą po prostu wyłączyć tę funkcję. Wtedy można się połączyć z drugim urządzeniem poprzez USB-C.

Prawdziwa mobilność

Czymś wyjątkowym w Ledger Nano X w porównaniu do innych podobnych portfeli sprzętowych do kluczy kryptograficznych jest to, że jest naprawdę mobilny. Pomiędzy funkcjami Bluetooth a aplikacją mobilną Ledger Live możemy naprawdę zarządzać swoją kryptowalutą bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Nano X nie może jednak działać w pełni samodzielnie. Musisz używać smartfona lub komputera stacjonarnego do instalowania aplikacji, dodawania kont, sprawdzania sald kont lub zarządzania bezpiecznymi transakcjami.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że Ledger Nano X jest wyposażony w baterię 100 mAh. Ten akumulator może wytrzymać kilka godzin podczas użytkowania lub kilka miesięcy, jeżeli go nie używamy i zaczynamy od pełnego naładowania. Nie można wymienić baterii, ale można ją łatwo naładować za pomocą portu USB-C i dołączonego kabla.

Wniosek

Ledger Nano X to najnowszy portfel kryptowalutowy od Ledger. Opiera się na funkcjach poprzednich portfeli sprzętowych i wyróżnia się łącznością Bluetooth, która pozwala używać go z Ledger Live na smartfonie. Podobnie jak inne portfele sprzętowe Ledger, Nano X jest bardzo bezpieczny dzięki szyfrowaniu i wielu protokołom bezpieczeństwa, o zapobiega wielu hakerskim atakom.

Ledger szybko stał się najpopularniejszym producentem portfeli wśród silnej konkurencji min. ze strony głównego rywala Trezora. Dzięki produkcji Nano X, Ledger postawił poprzeczkę naprawdę wysoko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.