Trezor – czym jest portfel sprzętowy? To pytanie zadaje sobie niejeden fan kryptowalut. Warto wiedzieć, że Trezor jest pierwszym oraz zaliczanym do grona najpopularniejszych portfeli sprzętowych. Dzięki temu urządzeniu można podpisywać transakcje oraz generować i przechowywać prywatne klucze użytkownika. Urządzenie na rynku pojawiło się w sierpniu 2014 roku. Za jej wprowadzenie odpowiadała firma Satoshi Labs. W niniejszym artykule opisujemy szereg najistotniejszych informacji na temat tego urządzenia oraz jakie Trezor opinie ma wśród fanów kryptowalut. Zapraszamy do lektury!
Prezentacja portfela kryptowalut Trezor. Budowa zewnętrzna i wewnętrzna Trezor
Cechą charakterystyczną portfela kryptowalut Trezor jest fakt, iż jest to portfel wyróżniający się stosunkowo małymi wymiarami, a mianowicie 60 x 30 x 6 mm. Jego masa jest równa 12 gram. Obudowa urządzenia jest wykonana z plastiku. Klienci mogą się w nią zaopatrywać w kilku wersjach kolorystycznych – białej, czarnej oraz siwej. Urządzenie posiada wyświetlacz OLED, którego rozdzielczość wynosi 128 x 64 piseli. Mieści się na nim do sześciu linii tekstu. Taka ilość z pewnością wystarczy do tego, by wyświetlić wszystkie interesujące nas szczegóły danej transakcji. W urządzeniu znajduje się również procesor, a w zasadzie mikroprocesor, czyli ARM 120 MHz. Do obsługi portfela są nam niezbędne dwa przyciski. Urządzenie może być eksploatowane w temperaturze od -20 do + 60 stopni Celsjusza.
Trezor bezpieczeństwo
Jakie są Trezor wady i zalety? Dużą zaletą jest na pewno fakt, że urządzenie obsługuje dość dużą liczbę kryptowalut. Wśród nich znajduje się Bitcoin Testnet, Dash, Dogecoin, Namecoin, Litecoin, ZCash, Ethereum Classic, Bitcion, Ethereum oraz wszystkie tokeny ERC-20. Liczba dostępnych zabezpieczeń również robi duże wrażenie! Trezor bezpieczeństwo ma na niesamowicie wysokim poziomie! Lista zabezpieczeń w Trezor jest następująca:
- BIP 44 – jest to hierarchia kluczy, które generuje Trezor,
- BIP 32 – technologia, której zadaniem jest generowanie oraz szyfrowanie kluczy z ziarenka odzyskiwania,
- BIP 39 – technologia, dzięki której możliwe jest tworzenie ciągu od 12 do 24 słów,
- losowe układanie liczb na wyświetlaczu podczas wpisywania PIN-u w portfelu online,
- wyświetlanie danych przelewu na urządzeniu oraz jednoczesna konieczność zatwierdzania ich specjalnym przyciskiem na urządzeniu.
Prezentacja portfela kryptowalut Trezor. Ile kosztuje Trezor? Trezor cena i gdzie kupić?
Trezor wady i zalety – jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zaletą Trezor jest jego cena, to odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Trezor cena i gdzie kupić? Urządzenie to kosztuje około 83 euro, co daje mniej więcej 360 złotych. Trzeba przyznać, że jest to cena bardzo atrakcyjna. Kolejnym plusem Trezor jest bezpieczeństwo. Trezor bezpieczeństwo zapewnia na najwyższym poziomie, dlatego też zakupiły go już tysiące osób na całym świecie.
Jak uruchomić Trezor?
Trezor opinie posiada bardzo dobre również dlatego, że jego uruchomienie jest banalnie proste. Trezor bezpieczeństwo daje na niesamowicie wysokim poziomie, a jednocześnie uruchamia się go bardzo szybko. Niemożliwe? A jednak! Teraz pokrótce omówimy, jak uruchomić Trezor po raz pierwszy. W tym celu najpierw musimy pobrać specjalną wtyczkę Trezor Chrome Extension (w przeglądarce Chrome). Gdy ją zainstalujemy, podłączamy Trezor do komputera. Wchodzimy na stronę wallet.trezor.io. W sposób automatyczny naszym oczom ukaże się okno, dzięki któremu będziemy mogli wybrać nazwę urządzenia.
Gdy klikniemy kontynuuj, będziemy musieli wprowadzić nowy PIN. Warto wiedzieć o tym, że układ liczb wyświetlany na urządzeniu jest za każdym razem inny, gdy jesteśmy proszeni o wpisanie PIN-u. Wybieramy teraz swój PIN, klikamy napis wprowadź. Poprawność PIN-u potwierdzamy za pomocą ponownego wpisania PIN. Teraz przepisujemy ziarenka odzyskiwania. Składają się na nie 24 wyrazy – urządzenie wyświetla ja pojedynczo. Po wpisaniu wyrazu klikamy prawy przycisk na urządzeniu. Wszystkie te czynności wystarczą do tego, by uruchomić Trezor.