Trezor – czym jest portfel sprzętowy? To pytanie zadaje sobie niejeden fan kryptowalut. Warto wiedzieć, że Trezor jest pierwszym oraz zaliczanym do grona najpopularniejszych portfeli sprzętowych. Dzięki temu urządzeniu można podpisywać transakcje oraz generować i przechowywać prywatne klucze użytkownika. Urządzenie na rynku pojawiło się w sierpniu 2014 roku. Za jej wprowadzenie odpowiadała firma Satoshi Labs. W niniejszym artykule opisujemy szereg najistotniejszych informacji na temat tego urządzenia oraz jakie Trezor opinie ma wśród fanów kryptowalut. Zapraszamy do lektury!

 

Prezentacja portfela kryptowalut Trezor. Budowa zewnętrzna i wewnętrzna Trezor

Cechą charakterystyczną portfela kryptowalut Trezor jest fakt, iż jest to portfel wyróżniający się stosunkowo małymi wymiarami, a mianowicie 60 x 30 x 6 mm. Jego masa jest równa 12 gram. Obudowa urządzenia jest wykonana z plastiku. Klienci mogą się w nią  zaopatrywać w kilku wersjach kolorystycznych – białej, czarnej oraz siwej. Urządzenie posiada wyświetlacz OLED, którego rozdzielczość wynosi 128 x 64 piseli. Mieści się na nim do sześciu linii tekstu. Taka ilość z pewnością wystarczy do tego, by wyświetlić wszystkie interesujące nas szczegóły danej transakcji. W urządzeniu znajduje się również procesor, a w zasadzie mikroprocesor, czyli ARM 120 MHz. Do obsługi portfela są nam niezbędne dwa przyciski. Urządzenie może być eksploatowane w temperaturze od -20 do + 60 stopni Celsjusza.

 

Trezor bezpieczeństwo

Jakie są Trezor wady i zalety? Dużą zaletą jest na pewno fakt, że urządzenie obsługuje dość dużą liczbę kryptowalut. Wśród nich znajduje się Bitcoin Testnet, Dash, Dogecoin, Namecoin, Litecoin, ZCash, Ethereum Classic, Bitcion, Ethereum oraz wszystkie tokeny ERC-20. Liczba dostępnych zabezpieczeń również robi duże wrażenie! Trezor bezpieczeństwo ma na niesamowicie wysokim poziomie! Lista zabezpieczeń w Trezor jest następująca:

  • BIP 44 – jest to hierarchia kluczy, które generuje Trezor,
  • BIP 32 – technologia, której zadaniem jest generowanie oraz szyfrowanie kluczy z ziarenka odzyskiwania,
  • BIP 39 – technologia, dzięki której możliwe jest tworzenie ciągu od 12 do 24 słów,
  • losowe układanie liczb na wyświetlaczu podczas wpisywania PIN-u w portfelu online,
  • wyświetlanie danych przelewu na urządzeniu oraz jednoczesna konieczność zatwierdzania ich specjalnym przyciskiem na urządzeniu.

 

Prezentacja portfela kryptowalut Trezor. Ile kosztuje Trezor? Trezor cena i gdzie kupić?

Trezor wady i zalety – jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zaletą Trezor jest jego cena, to odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Trezor cena i gdzie kupić? Urządzenie to kosztuje około 83 euro, co daje mniej więcej 360 złotych. Trzeba przyznać, że jest to cena bardzo atrakcyjna. Kolejnym plusem Trezor jest bezpieczeństwoTrezor bezpieczeństwo zapewnia na najwyższym poziomie, dlatego też zakupiły go już tysiące osób na całym świecie.

 

Jak uruchomić Trezor?

Trezor opinie posiada bardzo dobre również dlatego, że jego uruchomienie jest banalnie proste. Trezor bezpieczeństwo daje na niesamowicie wysokim poziomie, a jednocześnie uruchamia się go bardzo szybko. Niemożliwe? A jednak! Teraz pokrótce omówimy, jak uruchomić Trezor po raz pierwszy. W tym celu najpierw musimy pobrać specjalną wtyczkę Trezor Chrome Extension (w przeglądarce Chrome). Gdy ją zainstalujemy, podłączamy Trezor do komputera. Wchodzimy na stronę wallet.trezor.io. W sposób automatyczny naszym oczom ukaże się okno, dzięki któremu będziemy mogli wybrać nazwę urządzenia.

Gdy klikniemy kontynuuj, będziemy musieli wprowadzić nowy PIN. Warto wiedzieć o tym, że układ liczb wyświetlany na urządzeniu jest za każdym razem inny, gdy jesteśmy proszeni o wpisanie PIN-u. Wybieramy teraz swój PIN, klikamy napis wprowadź. Poprawność PIN-u potwierdzamy za pomocą ponownego wpisania PIN. Teraz przepisujemy ziarenka odzyskiwania. Składają się na nie 24 wyrazy – urządzenie wyświetla ja pojedynczo. Po wpisaniu wyrazu klikamy prawy przycisk na urządzeniu. Wszystkie te czynności wystarczą do tego, by uruchomić Trezor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.