Binance Research zna najlepszy sposób na zyski z BTC?

Według przedstawionego ostatnio badania przeprowadzonego przez Binance Research, istnieje jeden model postępowania,  historycznie dający największe szanse na zyski z inwestycji w BTC. Przyjrzyjmy się jaki.

Statystyki opublikowane przez Binance Research , wykazują dość jasno, co pozostaje całkiem realną, a do tego najlepszą według nich strategią na rynku kryptowalut w obecnym okresie. Spektakularnie duże ruchy rynkowe bitcoina, na co Binance zwraca uwagę, występują jedynie przez kilka kilka krótkich dni, te zaś, o ile nie trzyma się ręki na pulsie i nie zajmuje wyłącznie bitcoinem, stosunkowo łatwo przeoczyć.

Kupić i przetrzymać, czy może obracać? Najlepsza strategia na zyski z bitcoina zdaniem Binance Research

Jak można było się zorientować z wielu publikacji, znakomitą większość swojej rocznej wydajności, kryptowaluta bitcoin generuje w przeciągu zaledwie dziesięciu dni w roku, czyli statystycznie rzadziej niż raz w miesiącu. W związku z tym łatwo policzyć, że gdyby usunąć te dni z kalendarza, bitcoin nie tylko by nie zyskał, ale spadł aż o 25%. Najważniejsze momenty w dziejach bitcoina trwają więc niezwykle krótko, biorąc pod uwagę rozpiętość dni w roku kalendarzowym.

Z tej analizy wynika niezbicie, że dla tych, którzy przegapiają takie wzrosty może to być bardzo bolesne, szczególnie wówczas, gdy powodowani chwilowa koniunkturą rzucają się do zakupów. Binance Research uważa, że aby uniknąć bolesnych rozczarowań, należy użyć jedynej słusznej strategii jaką jest HODL.

Warto w tej chwili również dodać, że badania przeprowadzone przez Bitcoin Economics wykazały, że aby osiągnąć stuprocentową pewność zysku z inwestycji w bitcoina, potrzebujemy na to aż 1335 dni.

Pamięć o roku 2017

Oczywiście nie wszyscy się z tym zgadzają, a zakładając, że hodlujemy bitcoina od grudnia 2017 roku, w dalszym ciągu bylibyśmy stratni i to aż o 50%. Jak zauważył któryś z użytkowników, lepiej i to znacznie było sprzedawać bitcoina w styczniu 2018 roku, niż znosić potem spadek krytowaluty o całe 65%. Nie da się temu zaprzeczyć, tym bardziej że to oczywiste, trzeba tutaj pamiętać jednakże o innych badaniach, ponieważ chwila wielkiego tąpnięcia była zdecydowanie najgorszym czasem na inwestowanie w bitcoina. Badania te pokazały, że zakup bitcoina był zyskowny w aż 122 ze 125 miesięcy istnienia waluty.

Obawy co do HODL są oczywiście uzasadnione, ale wcale nie oznaczają konieczności wiązania się z walutą cyfrową na zawsze. Oznacza raczej opanowanie i nieuleganie presji otoczenia, nie wpadanie w panikę na wieść o jakichkolwiek spadkach i nie wyprzedawanie swojej kryptowaluty tylko dlatego, że chwilowo zatrzymał się jej wzrost. Gdyby więcej ludzi stosowało strategię HODL, panika na jakichkolwiek światowych giełdach nigdy by nie zaistniała, chyba tylko wówczas, gdyby była generowana sztucznie przez banki i inne tego typu struktury. Oczywiście HODL działa najlepiej, gdy trafimy z punktem wyjścia i styczeń 2019 roku byłby niewątpliwie takim punktem.

Na HODL patrzy się nieufnie właśnie ze względu na zakupy w grudniu 2017 roku. Pamiętajmy jednak, ze ciągle jesteśmy w początkach cyfrowego rynku, a wg  Binance Research najlepiej się opłaca właśnie strategia HODL. Chociaż Wy możecie mieć oczywiście inne zdanie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.