Binance rozszerza oraz nabywa w Indiach giełdę

Globalna wymiana kryptowaluty oraz ekosystemu blokowego łańcucha Binance przejęła giełdę posiadającą siedzibę w Indiach, a dokładniej w Bombaju. O tym już poinformowała firma w dniu 21 listopada bieżącego roku.

Zgodnie z prasowym komunikatem, Binance ogłosił samo przejęcie WazirX, niezawodnej najbardziej giełdy bitcoinów w Indiach, dzięki której samej kryptowaluty z rupiami indyjskimi kupować można oraz także sprzedawać od 25 listopada.

Oczekuje się, ze w kwartale pierwszym roku 2020 silnik automatyczny dopasowujący WazirX zostanie jak najbardziej zintegrowany z platformą o nazwie Binance Fiat Gateway, tym samym zapewniając dostęp łatwy do kryptowality ponad miliardowi osób, oświadczyło dane oświadczenie.

Użytkownicy śmiało będą mogli kupować Tether, a więc USDT za INR za pośrednictwem giełdy, a razem z nim mogą wymieniać aktywa dowolne cyfrowe dostępne na stronie Binance.com przy zakupie USDT z rynku cyfrowych aktywów WazirX zgodnie z daną publikacją.

Platforma WazirX ma token natywny, WRX, w który użytkownicy mogą uczestniczyć i jest dostępny obecnie dla społeczności poprzez wydobycie komercyjne oraz także rejestrację. Jak wspomniano w publikacji, ponadto, jest rozważana wkrótce także sprzedaż tokena.

Rozporządzenie Kryptowaluty w Indiach

Międzyresortowy Komitet Rządu Indii w lipcu przedstawił raport na temat stosowania kryptowaluty w kraju, w którym co ciekawe także zalecił jego zakaz. Jednak zaproponowali wprowadzenie waluty cyfrowej oficjalnej ze stanem prawnego płatniczego środka oraz należycie regulowanej właśnie przez Bank Rezerw Indii.

Wcześniej tak naprawdę kilka giełd w kraju położyło już kres działalności z powodu niepewności jak i także presji, która wynika z przepisów. Jednym z nich właśnie był Koinex. Wówczas ten współzałożyciel giełdy opisał same powody, które ich skłoniły do podjęcia decyzji o zamknięciu.

Głównym powodem na pewno była ustawa proponowana o nazwie – Prawo o zakazie kryptowaluty oraz regulacja oficjalnych walut cyfrowych 2019. Wskazali ponadto, że maja bardzo trudne miesiące na prowadzenie takiej działalności w Indiach, ponieważ finansowe podmioty zamknęły już konta użytkowników, na których przechowywali depozyty swoje w celu zakupu bezpośrednio aktywów.

Wolmen historyczny handlu P2P

Pomimo przepisów surowych dotyczących graficznego sektora w Indiach, w miesiącu ubiegłym odnotowany został wzrost, jakiego wcześniej nigdy nie obserwowano w handlu tygodniowym bitcoinami.

Paxful jest jedną z bardzo znanych platform peer-to-peer, na której dokonano naprawdę dużej części transakcji, przy rejestrowaniu rekordu pary BTC/INR za dokładnie trzeci tydzień października, gdzie BTC przesłało już 53 miliony INR.

Z drugiej zaś strony transakcyjne dane na platformie o nazwie LocalBitcoins pokazały, że właśnie w tym samym tygodniu wymieniono 83 miliony INR.

Jak widzimy naprawdę jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego co się dzieje na rynku. Czasami jesteśmy naprawdę w głębokim szoku, ale przyzwyczailiśmy się już.

Źródło News – Kryptowaluty Anglia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.