Bitfinex uruchamia zdecentralizowaną giełdę

Naprawdę sporo ostatnio dzieje się w branży kryptowalut. Po niedawnych wzrostach bitcoina i aferą związana a Coinbase pora na kolejną informację, która zelektryzowała właśnie inwestorów zainteresowanych rynkiem wirtualnych walut na całym świecie. Otóż Amerykańska giełda kryptowalutowa Bitfinex potwierdziła start nowej i zupełnie zdecentralizowanej giełdy! Ma się ona nazywać DeversiFi i gwarantować kompleksową i bardzo szybą realizację zleceń. Co ważniejsze, obsługiwane mają być zlecenia pochodzące wprost z prywatnych portfeli użytkowników, a sama giełda ma stać się nowym zamiennikiem dla Ethfinex Trustless.

Czy Ethfinex Trustless przestanie więc istnieć?

Wszystko wskazuje na to, że tak, choć ma się to oczywiście stawać stopniowo. Przypomnijmy, że Ethfinex Trustless jest również giełdą zdecentralizowaną i opartą na kryptowalucie Ethereum. DeversiFi z początku będzie funkcjonować zupełnie niezależnie od Bitfinex, a w jej ramach dostępna będzie cała masa zupełnie nowych możliwości takich jak na przykład:

  • zaawansowana księga zleceń,
  • niskie spready,
  • handel przy użyciu dźwigni,
  • pożyczki w kryptowalutach.

Ponadto wiemy również, że giełda zostanie zarejestrowana na Wyspach Dziewiczych i ma oferować swoim klientom o wiele szybszą realizację zleceń niż w przypadku konkurencji. Ciekawostką jest to, że DeversiFi ma dysponować takimi możliwościami przy jednoczesnym zachowaniu standardów reprezentowanych przed największe, scentralizowane giełdy, co może wydawać się dość karkołomnym zadaniem. Plan jest ambitny, więc trzymamy kciuki za to, żeby wszystko poszło po myśli założycieli. Natomiast jeśli już o nich mowa to wydali oni też komunikat prasowy, w którym jasno określili misję, która przyświeca wprowadzeniu DeversiFi na rynek:

“Wcześniej, osoby handlujące na zdecentralizowanych giełdach musiały zrezygnować z szybkości i dostępnych opcji na rzecz bezpieczeństwa i kontroli. Naszą misją jest zmienić ten stan rzeczy poprzez utworzenie giełdy, która jest szybka, zapewnia dużą płynność, bogaty wybór funkcjonalności oraz jest łatwa w obsłudze – przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad własnością [aktywów cyfrowych] oraz bezpieczeństwa leżących u podstaw zdecentralizowanej giełdy.”

DeversiFi ma być również pierwszą i zarazem jedyną zdecentralizowaną giełdą zdolną do tak szybkiego realizowania i przetwarzania transakcji dowolnej wielkości.

“Kolejny konieczny krok naprzód”

To właśnie zdaniem Willa Harborne’a, który został CEO DeversiFi, oznacza start nowej giełdy. Według Harborne’a spółce zależy przede wszystkim na tym, by zapewnić swym klientom najwyższą jakość świadczonych usług, co jest dosyć oczywiste, a powstanie giełdy jest kolejnym etapem wykonywania tego zadania. Paolo Ardoino, czyli nie kto inny, jak CTO Bitfinex, powiedział natomiast, że DeversiFi jest pewnym etapem rozwoju, prowadzącym do zdecentralizowania rynku finansów. Giełda Ethfinex ma wygasnąć we wrześniu tego roku. Podczas gdy jej klienci będą przenoszeni na Bitfinex, na DeversiFi mają zacząć pojawiać się zapowiedziane produkty i nowe funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.