Cena BTC wzrosnąć może dwudziestokrotnie – tak uważa dyrektor zarządzający Citibanku

Dyrektor zarządzającego amerykańskiego bankowego giganta spodziewa się, że Bitcoin znacznie przekroczy poziom 300 00 USD jeszcze przed końcem następnego roku. Nazwał także kryptowalutę najstarszą “całkiem nowym złotem”.

Fitzpatrick: do grudnia 2021 roku – 318 000 USD za BTC

Thomas Fitzpatrick, który jest dyrektorem zarządzającym Citibank, w raporcie, który jest przeznaczony dla instytucjonalnych klientów banku uważa, że BTC (Bitcoin) obecnie znajduje się w samym środku hossy, która się rozpoczęła w grudnia 2018 roku. Jak zauważa, każdy nowy rynkowy cykl jest znacznie dłuższy niż poprzedni, a obecny potrwać może cztery lara, aż do końca 2022 roku.

Na podstawie cykli poprzednich, Fitzpatrick przekonuje, że podczas obecnego cyklu cena Bitcoina osiągnąć może około 318 000 tysięcy USD do grudnia 2021 roku.

Zdaniem Fitzaptricka, do gwałtownego wzrostu cen przyszłego kryptowaluty najstarszej doprowadzić mogą do oddzielenia się złota cyfrowego od fiducjarnych walut, pandemia COVID-19 oraz także chęć centralnych banków do prowadzenia polityki agresywnej ilościowego luzowania.

Przy cenie kryptowaluty największej wynoszącej obecnie już ponad 16 000 USD, taki niemal wzrost dwudziestokrotny wydaje się w obecnej chwili naciągany co najmniej. Sama prognoza Fitzpatricka nie jest jedyną, w której kryptowaluta ta osiąga wartość podobną. Twórca modelu słynnego S2F, PlanB, przewiduje cenę wynoszącą 288 000 tysięcy USD za BTC jeszcze przed końcem roku 2024.

Bitcoin jest nowym złotem

Chociaż zarządzający dyrektor Citibanku stwierdził, że prawdopodobnie złoto wzrośnie także, to Bitcoina uznał za całkiem “nowe złoto” jednocześnie podkreślając, że lepiej się nadaje jako magazyn wartości w dwudziestym pierwszym wieku.

Podkreślił także podać ograniczoną oraz także cyfrową formę kryptowaluty jako dwie z jej charakterystycznych cech. Uważa, że więcej inwestorów w rezultacie wybierze jednak złoto cyfrowe zamiast kruszcu złotego.

Kup teraz CBD za Bitcoin na nasionakonopikatowice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.