Co to jest Arbitraż na giełdach kryptowalut – Poradnik

Arbitraż to wszelkie transakcje, których celem jest osiągnięcie zysku, które wynikają z wykorzystania prawidłowego różnic w cecha identycznych czy też zbliżonych instrumentów finansowych. Tanio należy kupić, a drogo należy sprzedawać. Arbitraż kryptowalut polega jak najbardziej na tym samym.

Do rozpoczęcia handlu na kryptowalutach, wystarczy tak naprawdę jedynie komputer, który jest podpięty do Internetu oraz początkowy kapitał. Arbitraż jest jednoczesnym kupowaniem i sprzedawaniem aktywów na różnych rynkach, w ten sposób a by skorzystać z samych różnic cenowych pomiędzy nimi.

Jak zarabiać właśnie na arbitrażu kryptowalut?

Podstawowym podejściem do arbitrażu jest robienie ręcznie wszystkiego. Na rynku jednak istnieje wiele botów do arbitrażu jak i także narzędzi do monitorowania wszelkich okazji do arbitrażu właśnie na kryptowalutach, które na celu mają śledzenie jednoczesne ruchów cen jak i także innych różnic na giełdach.

Wiele osób jest zaciekawionych tym tematem. Zadają one sobie najczęściej pytanie – jak zarabiać na kryptowalutach? Jednym ze sposobów jest handel na giełdzie, a tak naprawdę arbitraż pomiędzy różnymi dwiema giełdami.

Aby się przygotować do arbitrażu należy założyć kontro na giełdzie kryptowalut oraz zweryfikować ewentualnie tożsamość. Warto także się zainteresować giełdami mniejszymi, które reagują wolniej na zmiany w kursie kryptowaluty. Zwrócić jednak należy szczególną uwagę na opinie oraz recenzje dotyczące małych giełd. Poza kontem na giełdzie mniejszej zarejestrować się należy na tych dużych z wysokim wolumenem transakcji oraz dużą płynnością. Podczas poszukiwań serwisów odpowiednich do handlu należy sprawdzić jak wygląda konkretnie czas księgowania oraz wypłacenia kryptowalut.

Zalety arbitrażu na kryptowalutach

Szybki sposób na zysk potencjalny. Arbitraż przy okolicznościach sprzyjających nie powinien dłużej zająć, a niżeli czas, które jest poświęcony na zlecenie kupna, sprzedaży oraz także oczekiwanie na wysłane nam kryptowaluty. Daje to potencjał do znacznie szybszych zysków, a niżeli w przypadku trzymania kryptowalut tradycyjnie w portfelu oraz czekaniu na to, aż ich cena wzrośnie. Mamy także ogromny wybór giełd do bezpośredniego handlu na kryptowalutach.

Dostępnych jest ponad 180 giełd na całym świecie. Przy takim dużym wyborze istnieje naprawdę duża szansa na znalezienie dużych różnic w samych kursach. Niestety musimy mieć na uwadze, że rynek kryptowalut jest jeszcze dosyć słabo rozwinięty. Handel kryptowalutami jest nieregulowany oraz podzielony.

Co więcej transfer informacji jest powolny pomiędzy giełdami. W porównaniu z wieloma popularnymi inwestycyjnymi rynkami, na rynku kryptowalut mamy do czynienia z istnieniem niewielu podmiotów. Co więcej musimy mieć świadomość, że kryptowaluty nie są stabilne.

Arbitraż oraz ryzyko handlu kryptowalutami

Arbitraż kryptowalutowy brzmi w teorii jak coś bardzo łatwego. Dlaczego zatem tak mało osób się tym zajmuje? No cóż, istnieje tak naprawdę kilka barier, które musimy przezwyciężyć. Istnieje także ryzyko. Niestety musimy je zaakceptować. Chodzi nam przecież o to, aby wszelkie transakcje zamykać z zyskiem dla nas.

Aby szybko wykonywać arbitrażowe transakcje, część monet należy trzymać na giełdzie, po to aby były gotowe do użycia w zasadzie w dowolnym momencie. Istnieje tak naprawdę spore ryzyko związane z tym. Wielu ludzi się przekonało o tym na własnej skórze, gdy stracili wszelkie kryptowaluty przetrzymywane na giełdzie w razie ataku hakerskiego czy też kradzieży środków bezpośrednio przez założycieli. Każda giełda przynajmniej raz padła ofiarą właśnie hakerów.

Większość kryptowalutowych giełd pobiera prowizję za transakcje, które obowiązują czasami także wpłaty i wypłaty. Dodatkowo należy uwzględnić transakcyjne opłaty, które są związane z siecią kryptowaluty danej. Będziemy musieli uwzględnić koszty te w obliczeniach swoich podczas określania tak zwanej rentowności danej transakcji. Jak widać ryzyko naprawdę istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.