Coinbase traci do DAppsów w AppStore aplikację

Tak naprawdę to zgodnie z postem właśnie na Reddit, który opublikowany został dokładnie w dniu 28 grudnia bieżącego roku, giełda amerykańska kryptowalut o nazwie Coinbase ostrzegła wszystkich swoich użytkowników, że w celu zachowania właściwej zgodności z obowiązującymi zasadami AppStore’a, zmuszona może być do usunięcia funkcji, które służą do wyszukiwania DAppsów z aplikacji naszego portfela.

Oczywiście o skomentowanie postu wspomnianego pokusił się sam dyrektor generalny Coinbase nijaki Brian Armstrong.

Przedstawił się jako CEO Coinbase. Powiedział także, że jest to wielce niefortunne. Niestety wygląda na to, że firma Apple eliminuje totalnie korzystanie właśnie z Dappsów konkretnie ze sklepu App Store. Dotyczy to również przypuszczalnie całkiem innych portfeli. Pokusił się tutaj o wymienienie Metamask, Argent oraz Trust. Oczywiście poza IMO oraz Coinbase stanowi naprawdę bardzo duże zagrożenie dla całego tego ekosystemu.

Czy jest to cios w DAppsy oraz Coinbase?

Brian Armstrong powiedział także, że wszyscy użytkownicy zainteresowani właśnie użyciem DApps na mobilnych urządzenia Apple poprosić mogą właśnie Apple o zezwolenie na takie właśnie aplikacje. Później zaczął dalej kontynuować swoją wypowiedź, że jest to naprawdę bardzo, ale to bardzo ważny obszar samych innowacji w finansach, a wielu początkujących użytkowników oraz programistów ten właśnie technologii ma kryptowaluty już o wartości milionów dolarów między innymi związane z tymi finansowymi aplikacji, których używać nie będą mogli na mobilnych urządzeniach Apple, gdy polityka tego sklepu będzie oby na pewno kontynuowana.

Czy jest to skoordynowanie działanie przeciwko właśnie kryptowalutom?

Wiadomości się pojawiają wkrótce w zasadzie po tym, jak to Google zbanował samą przeglądarkę DApp MetaMask oraz portfela Ethereum na platformie swojej do samej dystrybucji właśnie aplikacji na Androida oraz Google Play.

Cały zespół projektu zauważył, że konkretnym powodem usunięcia tej aplikacji są wszelkie działania, które są skierowane przeciwko eksploracji mobilnej, na którą nie zezwala rzekomo oprogramowanie dane. Jeśli chodzi o samo odwołanie MetaMask do samej decyzji giganta także zostało w pełni odrzucone.

Niejaki Omar Bham, który jest działaczem z rynku kryptowalut zasugerował, że posunięcia ostatnie mają zapewne uchronić duże firmy przez jakimiś konkurencjami potencjalnymi zdecentralizowanymi. Swoje zdanie zamieści w tweecie, który został przesłany dokładnie w dniu dwudziestego ósmego grudnia bieżącego roku.

Napisać, że Web3 bezpośrednio konkuruje z Apple orz z Google. Oczekiwać na pewno powinniśmy kontynuacji cenzury w Coinbase, MetaMask jak i także w całkiem innych przeglądarkach dapp.

YouTube

Z kolei dokładnie dwudziestego trzeciego grudnia także znany wszystkim YouTube zadał poważny cios youtuberom kryptowalutowym. Co jak co, ale ich kanały zaczęły znacznie zanikać lub też być może nawet blokowane. Dokładnie to po świętach platforma ta odblokowała jednak video. Zespół tejże firmy w tweecie przekazał, że problem wystąpił z powodu samego błędu w procesie sprawdzania.

Czy zatem mimo tego to nie są sygnały, że już „stary” rynek kompletnie nie chce kryptowalut wspierać? W zasadzie to ostatnie ruchy naprawdę mogą być interpretowane bardzo różnie.

Wszelkie wypowiedzi oraz informacje i wiadomości, które płynąc do nas z różnych stron dotyczące tego właśnie tematu nie są dla zwykłego użytkownika jasne. Niektóre pojęcia oraz zawiłości naprawdę jeszcze bardziej nas przekonują, że nie wiemy jak się w temacie tym ustosunkować. Na pewno pomocne okaże się bycie na bieżąco ze wszelkimi informacjami z rynku. Co jak co, ale kryptowaluty, to branża, która cały czas się rozwija.

Nie możemy nawet na niedługi okres pozostać z boku, ponieważ możemy się w tym wszystkim nie odnaleźć i trudno nam będzie na pewne tematy mieć swoje własne zdanie. Bycie na bieżąco to tak naprawdę już połowa sukcesu. Powinniśmy to jak najbardziej mieć na uwadze i wiedzieć doskonale o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.