CoinCasso – polska giełda kryptowalut tworzy własny blockchain!

Zachowanie transparentności oraz także przejrzystości giełdy kryptowalut jest naprawdę niesamowicie istotne. Osiągnięcie właśnie tych dwóch wyznaczników może śmiało rynek zrewolucjonizować. Jeśli chodzi o hybrydowość giełdy kryptowalut to jest to rozwiązanie niezwykle pożądane.

Cały zespół CoinCasso pracuje właśnie nad taką możliwością. Samym założeniem firmy jest połączenie giełd scentralizowanych oraz giełd zdecentralizowanych. Jeśli platforma swój pomysł zrealizuje, to będzie to pierwsze przedsięwzięcie tego typu na świecie.

Czy scentralizowane giełdy są bezkonkurencyjne?

Nie da się ukryć, że giełdy scentralizowane są najpopularniejsze. Ich plusem jest płynność większa, działalność wielu użytkowników jednocześnie oraz dużo szybsze transakcje. Działają one bardzo podobnie do giełd tradycyjnych wartościowych papierów. Transakcje dokonywane mogą być tylko za pośrednictwem dostarczonych mechanizmów oraz tych zatwierdzonych przez centralny organ. Są kontrolowane przez właścicieli giełd.

Transakcje są głównie zależne od samego podmiotu czy też przez brokera, który kontroluje przepływ samych aktywów, które są przedmiotem obrotu. Użytkownicy środki wpłacają bezpośrednio na platformie, a giełda następnie się staje odpowiedzialna za realizację samych zleceń kupna oraz sprzedaży w rzeczywistym czasie.

Przez samym system zarządzania giełd kryptowalut scentralizowanych, narażone są one na awarie związane bezpośrednio z atakami hakerów. Dlatego właśnie kwestia transparentności oraz bezpieczeństwa jest czynnikiem istotnym w budowaniu zaufania dla konkretnej giełdy.

Zdecentralizowane giełdy – priorytetem jest samo bezpieczeństwo

Właśnie dlatego powstały zdecentralizowane giełdy. Ich plusem głównym jest ochrona przez zagrożeniami możliwymi. DEX-y oferują naprawdę wiele korzyści, które zwiększają bezpieczeństwo naprawdę wszystkim funduszom użytkowników. Zdecentralizowanych giełd nie kontroluje podmiot pojedynczy czy też firma. Oczywiście sam serwer, który domenę hostuje jest scentralizowany. Samej giełdy natomiast nie obsługuje żadne urządzenie pojedyncze.

Giełdy zdecentralizowane na ogóle się opierają o NEO, Ethereum, Tron, EOS czy też innych platformach blockchain, które pozwalają na tworzenie tokenów. Transakcje, które są przeprowadzane poprzez wykorzystanie Inteligentnych Kontraktów. Aby móc wykraść środki haker wykonać musiałby atak na blockchain cały. Nie ma innej możliwości.

Czego użytkownicy oczekują wobec giełd?

Analizy przeprowadzone przedstawiają, że giełdy scentralizowane dominują nad zdecentralizowanym rozwiązaniem. Dokładnie osiemdziesiąt jeden procent użytkowników wybiera platformy scentralizowane. Natomiast sam wolumen handlu wynosi około 99,17 procent. Zdecentralizowanym giełdom trudno będzie rynek zdominować.

Producent użytkowników, który wybiera rozwiązania tego typu to jedyne dziewiętnaście procent. W zasadzie to jeszcze gorzej jest w przypadku samej ilości transakcji wykonywanych – 0,83 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.