CoinCDX – Indyjska giełda kryptowalut pozyskała 3 mln USD

Giełda CoinCDX z siedzibą z Bombaju podała do wiadomości, że zyska nowe fundusze w wysokości 3 miliony dolarów amerykańskich. Serię A całego procesu finansowania podjęły się takie podmioty, jak Bain Capital Ventures, HDR Group oraz Polychain.

CEO i Sumit Gupta, który założył CoinCDX, stwierdził, że to finansowanie pozwoli na rozwój procesu masowej adopcji kryptowalut w Indiach. Według Grupta, CoinCDX jako największa giełda w kraju na pewno będzie w stanie przyśpieszyć proces adoptowania kryptowaluty.

Ten zastrzyk finansowy umożliwi rozwój i pomoże w realizacji wizji wzrostu gospodarczego Indii do wartości 5 bln dolarów amerykańskich. To, według założyciela CoinCDX, jak najbardziej realny scenariusz na przyszłość.

Zmiany prawne w Indiach otwierają okno na świat kryptowalut

Możliwość rozwoju Bombajskiej giełdy kryptowalut ma związek z decyzją Sądu Najwyższego, który uchylił zakaz nałożony przez  Bank of India, który dotyczył zabraniania obsługi firm inwestujących na rynku waluty cyfrowej. Zniesienie tego kluczowego ograniczenia, znacznie zwiększa szansę na ekspansję kryptowaluty na terenie Indii.

Giełda CoinCDX chce właśnie wykorzystać pozyskane środki na inwestowanie w swoje produkty, związane z tym działania marketingowe, badania oraz rozwój zasobów ludzkich. 3 mln USD daje pewne możliwości, które CoinCDX chce wykorzystać i przyczynić się tym samym nie tylko do rozwijania waluty cyfrowej w Indiach, ale do wzmocnienia gospodarki tego kraju.

Fundusze w postaci 3 mln dolarów USD są dla założonej w 2018 roku CoinCDX o tyle ważne, że jako największa giełda kryptowalut w Indiach kooperuje ona z giełdami o zasięgu globalnym, m.in. z Huobi, OKEx i Binance. CoinCDX wystartowała w ostatnim czasie z kampanią informacyjną, której celem jest podniesienie świadomości na temat kryptowalut w społeczeństwie indyjskim i zachęcenie do inwestowania.

Indie dzięki działaniom CoinCDX dążą do większego otwarcia na kryptowalutę

Zanim zaczęło być głośno o giełdzie CoinCDX, Indie miały ambiwalentny stosunek do rynku walut cyfrowych. Z jednej strony władze indyjskie zapewniały, że mają w planach emisję cyfrowej rupii, a z drugiej wyrażały swoją niechęć do bitcoina.

W końcu zmiana sytuacji nastąpiła po wyroku Sądu Najwyższego. W kraju zaczęło przybywać firm, które wyraziły chęć działania w sferze blockchaina i walut cyfrowych. Indyjska giełda Unocoin ma w planach w ciągu kilku miesięcy wprowadzenie na swojej platformie kryptowaluty, a największa giełda CoinCDX ma szeroko zakrojone plany.

Pomimo tego pozytywnego trendu dla rozwoju rynku kryptowalut w Indiach, w dalszym ciągu wielu ekspertów jest ostrożnych i nie ukrywa niepokoju w związku z szybkim rozwojem waluty cyfrowej w tym kraju. Do tej pory nie pojawiła się cyfrowa rupia, a banki komercyjne nie są otwarte na współpracę z firmami, które chcą inwestować na rynku kryptowalut.

Dowodem na to jest ich niechęć do otwierania firmom kont na fiaty. Banki tłumaczą to tym, że skoro bank centralny w Indiach nie ogłosił, że zniesiony przez Sąd Najwyższy zakaz nie obowiązuje, to znaczy, że nie wszedł on jeszcze w życie. Te działania na chwilę obecną utrudniają firmom inwestowanie w kryptowalutę i opóźniają rozwój tego rynku, który CoinCDX tak bardzo chce rozwijać. Pozyskane 3 mln USD dają największej giełdzie indyjskiej szansę na zmianę tej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.