Dyrektor operacyjny giełdy cyfrowej waluty BitMEX – zrezygnował

The Block donosi, że Angelina Kwan – zrezygnowała z funkcji dyrektora operacyjnego giełdy kryptowalutowej BitMEX

Przebywająca aktualnie na urlopie Angelina Kwant złożyła wypowiedzenie z dotychczas pełnionej funkcji. Podczas wypoczynku nie pełni już żadnych obowiązków służbowych, została od nich całkowicie odsunięta na skutek złożonego wypowiedzenia. Jednakże nadal jest pracownikiem, aktualnie przebywającym w okresie wypowiedzenia co skutkuje jej dalszą obecnością na liście płac. Jest to praktyka, którą stosuje się w sposób powszechny, ma to zapobiec sabotażu, a także możliwości zebrania aktualnych danych i przekazania ich firmie konkurencyjnej.
Całkowicie odsunięcie osoby przebywającej w okresie wypowiedzenia jest stosowane w takich krajach jak choćby Wielka Brytania, Nowa Zelandia jak również Australia. Nie jest tajemnicą, że Angelina Kwan zajmowała stanowisko dyrektora operacyjnego na giełdzie cyfrowych walut  BitMEX przez okres prawie roku. Jej zadaniem było sprawowanie odpowiedzialności nad nadzorowaniem a także rozwojem firmy.

Rezygnacji ze stanowiska dokonał Dyrektor operacyjny giełdy cyfrowej waluty BitMEX

Wcześniej dysponowała, dwudziestoletnim doświadczeniem, które zdobyła w sektorze finansowym. Zajmowała się zarówno handlem detalicznym jak i obrotem papierów wartościowych dodatkowo w jej doświadczeniu odnajdziemy zarządzenie aktywami. Aktualnie nie podano do publicznej wiadomości informacji o tym, kto zajmie jej miejsce.

Powyższe informację, zostały potwierdzone przez rzecznika prasowego spółki. Oznajmił on, że są to jedyne dane jakie posiada i które przekazuje do informacji publicznej. Zapowiedział również, że o wszelkich kolejnych decyzjach poinformuje wkrótce. Kończąc swoją wypowiedź w sposób serdeczny zwrócił się do Angeliny Kwan i przekazał najlepsze życzenia byłej pani dyrektor.
Wobec giełdy niedawno zostało wszczęte dochodzenie. Wszystko za sprawą niezależnej agencji działającej w Stanach Zjednoczonych – CFTC. Wobec BitMEXu zostały wysnute przypuszczenia odnośnie nielegalnego zwolnienia inwestorów na korzystanie z platformy.  Bloomerg donosi, że całe śledztwo może się przeciągnąć i potrwać nawet kilka miesięcy.
Jednakże to nie wszystko. Cofając się do połowy sierpnia przupomnimy sobie, że Urząd ds. Standardów Reklamy (ASA) działający w Wielkiej Brytanii przedstawił przeciw giełdzie BitMEX oficjalną skargę. Skarga była skutkiem umieszczenia reklamy Bitcoina w prasie a dokładnie w The Times. Skargę motywowano zdaniem, że reklama wprowadza odbiorców w błąd. Ponadto, zawyża zwrot inwestycji wirtualnej waluty.
Co tak naprawdę przedstawiała grafika? Otóż, był nią wykres zmian ceny Bitcoina na przełomie 10 lat. Od razu pod grafiką znajdował się obszerny artykuł. Według ASA wprowadzał on czytelników w jeszcze większy błąd. Przedstawiał on cyfrową walutę jako stabilną. Pędząca z wyjaśnieniami firma, przekonywała, że reklama ma na celu jedynie edukację społeczną i nie ma charakteru reklamowego. Nie zachęca do kupna ani sprzedaży kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.