Giełda Binance ogłasza projekt Venus

Binance, czyli największa na świecie giełda kryptowalutowa, opublikowała informację o planach uruchomienia nowego i otwartego projektu blockchainowego pod nazwą Venus. Jego funcjonowanie ma być oparte na stablecoinach. Nie sposób nie zauważyć tu licznych analogii do projektu Libra firmowanego przez portal Facebook

Giełda Binance postanowiła funkcjonować na stablecoinach

Oficjalne oświadczenie giełdy zamieszczone zostało rzecz jasna na jej stronie, mówi o tym, że projekt Venus ma być nie tylko otwarty i oparty na blockchainie, ale również ma na celu utworzenie ogólnoświatowych zdecentralizowanych stablecoinów, a co za tym idzie aktywów cyfrowych powiązanych z walutami FIAT. Wspomniane oświadczenie nawiązuje wprost do uruchomionych już w ramach giełdy Binance stablecoinach. Konkretnie mamy tu na myśli powiązania typu Bitcoinem BTCB czy BGBP. Yi-He, czyli nikt inny jak współzałożyciel giełdy Binance, twierdzi,że stablecoiny to nic innego jak stabilna przyszłość światowej gospodarki cyfrowej.

Giełda Binance w kwietniu bieżącego roku uruchomiła własny blockhain funkcjonujący pod nazwą Binance Chain. Nabyte w ten sposób doświadczenie , dużą bazę użytkowników oraz wdrożone regulacje prawne chcą wykorzystać w nowym projekcie.

Giełda Binance w ramach projektu planuje nawiązać współpracę zarówno z rządami, korporacjami oraz firmami z branży nowych technologii jak i z innymi projektami działającymi w obszarze blockchaina i kryptowalut.  Wizja Binance dotyczy zarówno tworzenia nowych sojuszy jak i podtrzymywanie dotychczasowej współpracy, do której chciałaby zaprosić partnerów funkcjonujących na całym Świecie. Cel jaki postawiono przed projektem Venus to stworzenie nowego ekosystemu posiadającego własną kryptowalutę, Jego podstawowym zadaniem jest funkcjonowanie mające na celu wspieranie zarówno krajów rozwiniętych, jak i tych, które dopiero się  rozwijają.

Changpeng Zhao rzuca wyzwanie Zuckerbergowi

Nie sposób nie zauważyć analogii pomiędzy ogłoszonym przez giełdę Binance projektem pod nazwą Venus, a firmowaną przez Facebooka kryptowalutą  zwaną Libra, która zgodnie z zamysłem ma być stablecoinem opartym na czterech walutach fiducjarnych funkcjonujących jako połączenie z kursami USD, EUR, JPY i GBP. Jak również krótkoterminowych rządowych papierach dłużnych charakteryzujących się zarówno dużą stabilności jak i płynnością. Na chwilę obecną nadal nie wiadomo na jakich aktywach cyfrowych będzie opierać się projekt Venus. Tajemnicą jest także fakt jakie organizacje zostaną zaproszone do jego realizacji.

Także w nazwie nowej inicjatywy giełdy Binance nie trudno odnaleźć analogie do inicjatywy firmowanej przez Facebooka. Libra bowiem oznacza zodiakalną wagę, podczas gdy Venus, jak wiadomo wsze i wobec, to jedna sąsiadujących z Ziemią planet naszergo Układu Słonecznego.

Należy także zadać sobie podstawowe pytanie w jaki sposób giełda Binance zamierza poszerzyć swoją dotychczasową bazę użytkowników. Powszechnie wiadomo przecież, że Facebook ma zasięg obejmujący ponad 2,4 mld osób korzystających z jego serwisu głównego, a także z aplikacji takich jak Instagram oraz WhatsApp.

  • CEO Binance: Libra jest gotowa do adpocji na masowa skalę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.