Giełda Binance uruchamia kryptowalutowe pożyczki

Binance czyli największa i najprężniej działająca pod względem obrotów giełda walut cyfrowych na świecie po udostępnieniu możliwości handu z zastosowaniem dźwigni wprowadza kolejną jakże innowacyjną i interesującą usługę w postaci pożyczek dostępnych w kryptowalutach.  Swoiste kredyty mają na celu między innymi przyciągnięcie jeszcze większej liczby nowych użytkowników dla platformy Binance.

Binance uruchamia kryptowalutowe pożyczki

W 26 sierpnia bieżącego roku o poranku podano informację o uruchomieniu platformy o nazwie Binance Lending czyli Platforma Pożyczkowa Binance.  Usługa sama w sobie będzie natomiast dostępna dla użytkowników już od środy, 28 sierpnia. W trakcie spotkania mającego miejsce w Londynie Changpeng Zhao, czyni nie kto inny jak sam CEO Binance, sam uprzedził to nadchodzące posunięcie.

Użytkownicy platformy Binance będą mogli dokonać wypłaty walut cyfrowych takich jak Tether (USDT), Ethereum Classic (ETC) oraz Binance Coin (BNB) w celu wygenerowania dodatkowego zysku na ich odsetkach. Mają być one naliczane w 2-tygodniowych okresach i najprawdopodobniej będą wynosić odpowiednio:

Mówimy tu o odsetkach w skali roku rzecz jasna. Binance Lending jednoznacznie wyznaczyło maksymalną górną granicę dla przyjmowanych w każdej jednostce rozliczeniowej pożyczek i będzie to:

  • 200 000 dla Binance Coin  (BNB)
  • 5 000 000 dla Tether (USDT)
  • 20 000 dla Ethereum Classic (ETC).

Jak można wywnioskować z opisów usług zamieszczonych na stronie Binance pożyczka będzie działać w trzech kolejno następujących po sobie etapach. Pierwszy z nich będzie poległą na wyborze waluty cyfrowej, którą to udostępnimy w ramach pożyczki. Kolejny etap to dokonanie wpłaty środków na rzecz platformy Binance Lending. Trzeci i zarazem ostatni etap to nic więcej jak wypłata udostępnionych aktywów cyfrowych po określonym czasie adekwatnie powiększona o system odsetkowy.

Binance rozważa możliwość wprowadzenia kolejnych nowych walut cyfrowych

W wiadomości opublikowanej na platformie Binance przeczytamy między innymi również o tym, że planowana jest ocena zarówno nowych walut cyfrowych jak i tokenów. Będą one obsługiwane w ramach oferowanej usługi pożyczki w zależności od zapotrzebowania na nie. Informacje dotyczące nowych aktywów cyfrowych, które będzie można pożyczyć od platformy Binance Lending będą podawane do wiadomości publicznej w każdy poniedziałek. A wgląd do nich będzie trwał do każdej środy.

Giełda Binance będzie mogła generować dodatkowe zyski dzięki pożyczaniu środków swoim zarejestrowanym użytkownikom handlującym na platformie Binance przy zastosowaniu dźwigni. Roczne oprocentowanie będzie mogło wynosić nawet 109% w przypadku Binance Coin (BNB) i oraz 10,0375 dla Tether (USDT).

Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozwój przypadków i sytuacji o których wspominał sam CEO Binance pan Changpeng Zhao.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.