Giełda BitBay prezentuje swoje nowe oferty

BitBay to polska platforma, na której odbywa się handel walutami. Giełda oferuje różne rodzaje transakcji, które zostaną po krótce przedstawione. Do skorzystania z niektórych z nich potrzebna będzie wersja PRO.

Handel standardowy

Na platformie odbywa się handel na 36 kryptowalutach, które można kupić za PLN, EUR, USD, GBP, a niektóre za USDC. Platfoma jest intuicyjna, także nie powinno to stwarzać większych problemów w działaniu na niej. Użytkownicy platformy wystawiają ofertę, jednocześnie określając czy chodzi o kupno czy sprzedaż BTC za odpowiednią kwotę w danej walucie. Po wystawieniu oferty uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy na jej realizację.

Szybka transakcja

BitBay w zakładce „Giełda” i opcji „Szybka transakcja” oferuje ekspresowe zawarcie transakcji. Polega ona na tym, że po wpisaniu ilości kryptowaluty, którą użytkownik chce sprzedać bądź kupić i kliknięciu „Kup” lub „Sprzedaj” natychmiastowo zostają skupione oferty z orderbooka.

Oferty typu stop

Dla użytkowników bardziej zaawansowanych istnieje oferta typu stop, dzięki której możemy ustawić poziom cenowy, po osiągnięciu którego nasza oferta zostanie aktywowana. Oferta ta jest dostępna tylko w wersji PRO.

Rodzaje oferty typu stop

BitBay oferuje dwa rodzaje oferty typu stop – stop limit oraz stop market.

Stop limit umożliwia ustawienie oferty limitowej po określonym przez nas kursie. Po wybraniu „Stop Limit” należy uzupełnić rubryki:

  • Kurs – kurs, po którym chcemy wystawić ofertę,
  • Ilość – liczba kryptowalut, które chcemy sprzedać/kupić,
  • Kurs aktywacji – oferta zostanie wystawiona, gdy kurs osiągnie wyznaczony w tej rubryce poziom.

Środki zostaną wówczas zablokowane na rzecz tejże oferty.

Natomiast Stop market w przypadku sprzedaży bądź kupna uruchamia opcję szybkiej transakcji. Rubryki do uzupełnienia w opcji „Stop Market”:

  • Kurs aktywacji – jesli kurs osiągnie wyznaczony tutaj poziom uruchamiana jest szybka transakcja,
  • Ilość – liczba kryptowalut, które mają zostać sprzedane/kupione.

Również tutaj środki zostają zablokowane na rzecz oferty.

Fill or Kill

Wyżej wymieniona transakcja jest rodzajem oferty Stop. Jest to oferta limitowana do zrealizowania natychmiast i w całości, w przeciwnym razie zostanie anulowana. Głównym celem oferty jest sprawdzenie, że pozycja wprowadzana jest natychmiast, zrealizowana w całości i po odpowiednim kursie.

IOC (Immediate or Cancel)

Oferta IOC jest dostępna tylko w wersji PRO. IOC jest równiez ofertą limitowaną, która daje możliwość natychmiastowego kupna lub sprzedaży kryptowaluty po określonym przez użytkownika kursie. Od oferty „Fill or Kill” odróżnia ją fakt, że możliwa jest także częściowa realizacja kupna/sprzedaży, w przypadku gdy nie będzie możliwości natychmiastowej realizacji oferty.

Prowizje

BitBay za dokonanie wszelkiej transakcji pobiera opłatę. Aby móc lepiej oszacować swoje zyski i uniknąć nieporozumień, warto zapoznać się z wartością prowizji pobieranej przez BitBay. Wysokość prowizji zalezna jest od obrotów na koncie użytkownika z ostatnich 30 dni oraz od tego, czy użytkownik korzysta z istniejącej już oferty czy wprowadza nową. Istnieją dwa typy prowizji:

  • Maker – BitBay pobiera ją, gdy użytkownik wystawia nową ofertę, a maksymalna opłata wynosi 0,30%, najniższa zaś 0,17%.
  • Taker – pobierana w przypadku, gdy użytkownik korzysta z istniejącej już oferty innego użytkownika. Opłata maksymalna – 0,43%, najniższa – 0,25%.

Oferta giełdy jest szeroka i dostosowana do poziomu zaawansowania użytkowników co czyni ją atrakcyjną. Zachęcający jest również duży wybór dostępnych cyfrowych aktywów, jak i możliwości typu Stop czy Fill or Kill.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.