Giełda CoinDeal rozpoczyna swoją działalność na terenie USA

CoinDeal, czyli giełda walut cyfrowych, założona przez trzech Polaków z Wrocławia:–Adama Bicza, Filipa Dzierżaka oraz Kajetana Maćkowiaka, od momentu powołania jej do życia w marcu 2018 roku przebyła daleką drogę. Jak wszyscy zapewne pamiętamy przeniosła się ze swoją siedzibą na Maltę, a następnie do Wielkiej Brytanii.

W Anglii zajęła się także sponsorowaniem drużyny piłkarskiej Wolverhampton Wanderers. Kolejnym przystankiem okazała Azji, gdzie CoinDeal stała się bardzo wśród tamtejszych użytkowników platform walut cyfrowych. Jednak to nie wszystko bo jak wiadomo w tym miesiącu rozpoczęła swoją działalność także na terenie Stanów Zjednoczonych.

Giełda walut cyfrowych CoinDeal dostępna w 13 stanach USA

Giełda walut cyfrowych CoinDeal od bieżącego miesiąca jest dostępna dla zainteresowanych kryptowalutami użytkowników 13 amerykańskich stanów. Należą do nich: Idaho, Illinois, Indiana, Kansas, Montana, New Hampshire, New Jersey, Pensylwania, Tennessee, Texas, Virginia, Wisconsin oraz Wyoming. Handel na platformie będzie mógł odbywać się zgodnie z konfiguracją wynikająca z natywnego tokena giełdy CoinDealToken określanym skrótem CDL.

Jak możemy wyczytać z treści komunikatu zamieszczonego na oficjalnej witrynie giełdy CoinDeal rozpoczęcie działalności na terenie Stanów Zjednoczonych jest ogromnym krokiem w rozwoju platformy. Dzięki któremu zostaną poszerzone nie tylko horyzonty, ale również zaawansowane narzędzia przeznaczone do tradowania. Zdaniem twórców giełdy walut cyfrowych CoinDeal przyczyni się to to wygenerowania większych obrotów, wolumenów ale także ruchu na platformie. To wszystko ma przynieść wymierne korzyści nie tylko dla samej giełdy, ale również dla jej aktywnych użytkowników.

 CoinDeal sprostało i spełniło wszystkie wymogi regulacyjne obowiązujące na rynku amerykańskim

 Jak łatwo się domyślić, aby platforma handlowa mogła swobodnie działać na terenie Stanów Zjednoczonych, musiała spełnić bardzo rygorystyczne wymogi prawne. Między innymi w zakresie skutecznego przeciwdziałania procederowi prania brudnych pieniędzy czyli AML, przeciwdziałania rozwojowi terroryzmu finansowemu.

Giełda walut cyfrowych CoinDeal musiała także sprostać zaleceniom amerykańskiej Sieci ds. Walki z Przestępczością Finansową czyli Financial Crimes Enforcement Network, w skrócie FinCEN. Z związku z faktem spełnienia przez platformę wszystkich powyższych wymogów amerykańskie instytucje wydały odpowiednie zezwolenia i na skutek tego CoinDeal została zarejestrowana w FINCEN w sekcji Money Services Business pod numerem: 31000146609933.

O tym, jak karkołomnym wyzwaniem dla platform handlowych z sektora walut cyfrowych jest rozpoczęcie działalności na terenie rynku Stanów Zjednoczonych informował między innymi Ivan on Tech, czyli szwedzki youtuber zajmujący się tematyką aktywów cyfrowych. Jak wiadomo podjął on stałą współpracę z giełdą CoinDeal co nie umniejsza wiarygodności jego materiału dostępnego w sieci nawiązującego do zaistniałej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.