Giełda Coinexchange.io kończy swoją działalność

Coinexchange.io, czyli giełda walut cyfrowych poinformowała, że z powodu istotnych trudności finansowych zostanie wkrótce zamknięta.

W oficjalnym komunikacie przedstawionym 1 października bieżącego roku platforma poinformowała, że zamknięcie działalności wynika ze zmiany podjętych wcześniej decyzji biznesowych i nie jest konsekwencją naruszeń procedur bezpieczeństwa ani innych incydentów.

Zbyt małe dochody i zbyt duże koszta….

Według danych zebranych i przedstawionych przez CoinMarketCap  giełda kryptowalutowa Coinexchange.io na chwilę obecną każdego dnia odnotowuje obroty w wysokości około 700 000 USD i zajmuje się obsługą ponad 500 altcoinów. Platforma twierdzi jednak, że jej działalność jest niestety nie opłacalna gdyż koszta związane z zagwarantowaniem wymaganego poziomu bezpieczeństwa przewyższają znacznie generowane zyski.

Wszelkie usługi handlowe praz depozytowe prowadzone przez  Coinexchange.io zostaną wstrzymane z dniem 15 października bieżącego roku. W związku z powyższym handlowcy zostali poproszeni o jak najszybsze zaprzestanie prowadzonych aktywności na wspomnianej platformie. Witryna oraz możliwość dokonywania wypłat będą dostępne dla użytkowników do 1 grudnia. Do wyznaczonej odgórnie daty użytkownicy zobligowani są do usunięcie wszystkich zgromadzonych na niej środków oraz aktywów cyfrowych.

Coinexchange.io informuje jednocześnie, że nie wyklucza w przyszłości powrotu na rynek. Aby mogło się to stać muszą ulec zmianie obecne warunki co innymi słowy oznacza, że waluty cyfrowe muszą zacząć cieszyć się zdecydowanie większym zainteresowaniem niż na chwilę obecną.

Co się dzieje z giełdami walut cyfrowych?

Giełda walut cyfrowych Coinexchange.io podjęła decyzję o zamknięciu prowadzonej dotychczas działalności w sytuacji, gdy waluty cyfrowe najgorsze chwile mają już za sobą. Świadczy o tym chociażby zarówno stabilizacja wykresów ilustrujących ich kursy, jak i znaczny wzrost liczy nowych inwestorów pojawiających się na giełdach kryptowalutowych.

Coinone Global Exchange, czyli maltańska giełda działająca w tym samym sektorze, uruchomiona przez Główną Południowokoreańską Giełdę Coinone, podjęła decyzję o likwidacji swojej działalności, a następnie wdrożyła ją w życie już w połowie września bieżącego roku.

Praktycznie w tym samym czasie tajlandzki lider, czyli giełda walut cyfrowych Bitcoin Co. Ltd. podała do wiadomości publicznej informację, że nie będzie starać się o przyznanie jej licencji Digital Asset Exchange. Jak wiadomo jest ona wydawana przez organy nadzoru papierów wartościowych. Brak licencji jest jednoznaczny z faktem, że wszystkie operacje handlowe oraz jej działalność zostaną wstrzymane.

NexusHash, czyli nikt inny jak jeden z bardziej popularnych traderów zamieścił na swoim blogu informację o tym, że nadchodzące miesiące powinny  wykazywać tendencję wzrostową wynikającą między innymi z halvingu Bitcon (BTC). Jak wszyscy wiemy halving to spadek nagrody otrzymywanej za wydobywanie tejże kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Giełdy Kryptowalut
4,0 rating
4,3 rating
W trakcie rejestracji można uzyskać darmowe 200 $
3,8 rating
Coxi.io to giełda kryptowalut założona w Polsce
3,8 rating
Coinquista to profesjonalna polska giełda.
3,8 rating
Sławomir Zawadzki, prezes stoi za projektem tej giełdy.
Polecamy sprawdzić

Musisz sprawdzić Bitcoin i programy afiliacyjne, które polecamy.

Aktualne tematy na forum
Guarda Portfel kryptowalut
Atomic Wallet
Ledger Nano S
Mycelium i exodus
Blockchain i electrum
Kryptowaluty Gielda
Wpisy na forum dyskusyjnym Kryptowalutygielda.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Kryptowalutygielda.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności. Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.